Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Használt biciklit fogok venni...

Kogazo kérdése:

Használt biciklit fogok venni mik a szempontok?

Figyelt kérdés
Az lenen a kérdésem, hogyha veszek egy használt mountain bike-ot és vétel előtt ki is próbálhatom, és mik lennének azok a dolgok, amiket feltétlen ki meg kell néznem / ki kell próbálnom. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2012. márc. 20. 16:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Az attól függ milyenről is van szó. Ha valami igazi hobbi bicikli a cél, amivel downhillezni járnál vagy egyéb kisebb rétegeket érintő dolog, arról gőzöm sincs, azt egy közelebbi fórumon kell megkérdezni.


Mindennapi használatra tervezettnél elég, ha a váz rendben van, a többi már aprópénzért javítható. Én az enyémet tavaly újítottam fel, alig költöttem rá néhány ezer forintot.

2012. márc. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Háát igazából, túrázni akarok terepen haverokkal. Nem olyan keményen, de azért lenének elég rázós helyek
2012. márc. 20. 21:00
 3/5 anonim ***** válasza:
olyantól kell venned, aki anyagi gondok miatt adja el vagy mert kinőtte... seemiképp se vegyél hibás gépet maert aztén súlyosan fizetheted a javításokat maiből már egy új bringa is kijönne.
2012. márc. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Sokat számít ha porfestett váza van, mert annak kevésbé basz oda egy felpattanó kavics! Ha teleszkóposat találsz, az ne legyen két három évesnél idősebb, különben problémák lehetnek vele. Az első teló jó komfortot ad, de a hátsó ne legyen feltétel mert rázósabb talajon úgyis kiállsz a nyeregből! Nézd meg a felnik állapotát, ne legyen benne ütés! Kisebb nyolcast könnyen ki lehet kapatni, de a felni árán mást is lehet venni rá. A fékeknél/váltóknál a Shimano ne legyen oka a gyanúsan magas áraknak, csak ha valami komolyabb kategóriában van (pl.: Deore). Nézz körül netes boltokban, mik a komolyabb termékek! Fékváltókarokat kapsz már háromezer forint körül. Ne két utcát menj vele, válts vele sokat, próbáld ki az összes fokozatot! Vizsgáld meg az első villáknál, hogy a bovdenek védőcsövei alatt mennyire van megkopva a festék, ha le van kopva akkor van benne rendesen kilométer, bár ez megint csak a telók miatt fontos. Gumikra sokat nem tudok mondani! Mindenkinek más-más gumi jön be ugyanarra a célra, elképzelhető hogy hamar cserélni fogod.


Hirtelen ennyi jutott eszembe! Üdv.

2012. márc. 21. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
itt szedtem össze a szerintem lényegeseket: http://www.gyakorikerdesek.hu/sport-mozgas__kerekparozas__27..
2012. márc. 21. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!