Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklit ajánlotok kb...

Milyen biciklit ajánlotok kb százezer forintért?

Figyelt kérdés

A következők a kritériumok:

MTB inkább aszfaltra, mint komoly terepre

26-os kerék

legalább 21 sebesség, mivel nagyobb távra is kéne, így fontos, hogy elöl a legnagyobb lánctányér ne 42-es legyen, hanem 48-as

hidraulikus tárcsafék, amennyiben ebben az árban van ezzel szerelt bicikli


Amilyen biciklit ajánlotok írjatok hozzá néhány előnyt és hátrányt is!


2012. jún. 1. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Nekem Caprine Forest és Specialized HRXC van. Az utóbbi jóval drágább, de nem mondanám sokkal jobbnak. Ha vennék biztos hogy Caprine lenne a követhező is, mert "olcsó" és megbízható. Egy caprine greenway most 65 900 Ft (a weblap szerint) a maradékból pedig lehet venni féket is.
2012. jún. 2. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

www.kross.hu

Imádom a Level A6D-met, de az 210

De van 110-ért is :D

2012. jún. 3. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

hát ha mindenképpen ragszkodsz az mtb- hoz akkor szerintem mindenképpen xc (crosscountry) biciklit keressél. a tárcsfék egy teljesen felesleges divat, mi haverjainkal gypsymágnesnek hívjuk:P

egy helyesen beállított minőségi v fék sokkal hatékonyabb, vagy hidraulikus v fék (magura) pl a gyengébb felniket össze is roppantja:P sajnos ezzel főleg trial gépeket árulnak de semmi sem megoldhatatlan én pl rávarázsoltam már egy országutira is:P

Jah ha hosszabb távokra gondolsz és inkább, aszfalt mint terep, én mindenképpen elgondolkodnék a helyedben egy országutim mert, sokkal kényelmesebb, könnyebb vele a haladás, és egyáltalán nem kötelező klelléke a cicanaci.

2012. jún. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Az a helyzet, hogy a jelenlegi biciklim kerékmérete 700*38c, és használható gumit nem kapni rá. Csak aszfalton van használva, de naponta defekt, minden apró kavics átszúrja.

Ezzel a típussal én nagyon nem vagyok megelégedve, ezért megfogadtam, hogy soha többé.

2012. jún. 3. 21:00
 5/10 anonim ***** válasza:

3#-as...gratulálok...Tárcsafék sokkal hatékonyabb, csak nem mind1 milyen célterületre...DH sok nem véletlenül használnak tárcsát, jobban bírja a a nagy lejtőket, esőben is biztos, és kevesebb karbantartást igényel..

Az egy ujjas fékezésre pedig szükséged lehet ha vészhelyzetben vagy..

És az mtb-hez sem kell "cica naci" , csak hozzá kell szokni hogy sportolsz és nem fotelnek használod...

Ne vedd sértésnek de erre nem tudok mit mondani...amúgy..kedves kérdező, még mindig vegyél Kross-t :D

2012. jún. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Buga válasza:

Hm.

Hát legyen Csepel, mert nagyon jó az ár érték aránya.

100-ért full Shimano,valami Adrenalin Acera.

Azt hogy MTB v. Tracking az csak esztétika előnye hátránya egyforma.A magasságod legyen a választó,180 alatt MTB,felette ATB.Csak gumi kérdése.Tárcsafék?

Hóban fagyban kiváló,különben csak teher.Drágább,nehezebb tépi a küllőket na meg a teleszkópot de azt nagyon.


Üdv:Zsolt

2012. jún. 16. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Csepelt soha. Annál rosszabb bicikli nem létezik.
2012. jún. 16. 09:42
 8/10 anonim ***** válasza:
Én a Kross-okat ajánlanám,azok most nagyon futnak (én is vettem egyet 3 hete) szerintem k**va jó és nagyon megérte az árát. 140k volt (Kross level A3) néztem meridát kb. ugyanennyiért , de szerintem ebben az árketegóriában az jócskán alulmarad,inkább csak a márkát fizeted meg (és mechanikus tárcsával volt,ami sztem egy kalap sz*r) 100k-ért nem igazán tudsz venni még hidraulikus tárcsafékeset, de viszont annál jobb V-fékesek vannak! A bowdenes tárcsát sztem mindenképp felejtsd el.
2012. jún. 17. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Buga válasza:

Hát legyen.

Bármelyik bicaj mellé odateszem a Csepelt és nem marad szégyenben,sőt...

Tudod,full Shimanó,Suntour teló,jóképű alu váz.

Nem tud hibázni.Ennyiért noname agyak és hajtómű és fékek járnak például a Kellyshez.Ez az apróság ne zavarjon ,de ha neked nem kell?


Zsolt

2012. jún. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Csepelem van, nem régi, és már nincs rajt gyári alkatrész, és a váz sem 100%-os, pedig sokkal lágyabban használom, mint amit bírni kéne neki. Ennyit a csepelről. Egy nagy rakás szar.
2012. jún. 18. 11:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!