Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 24 órás Balatonkerülésre...

Gepi kérdése:

24 órás Balatonkerülésre szeretnék vállalkozni a hétvégén. Milyen jó tanácsokkal tudtok szolgálni?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 15:55
 1/7 A kérdező kommentje:
kerékpárral.
2012. júl. 3. 15:56
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

vigyél rohadtul sok innivalót mivel kánikula van... ha esetleg nem vagy ráedzve akkor ne vágj bele mert az nagyon hosszú táv. én rendszeresen országutizom, de az nekem 2 nap.

vigyél mindenképpen gumiragasztót, de még jobb az pót gumi +pumpa...nem tudni még milyen idő lesz, de ha zivataros akkor esőkabát jól jöhet...

naptej főleg arcra meg a kilógó részeidre, minél durvább faktorú.

Biciklis szemüveg szerintem elengedhetetlen, de legalább valami értelmesebb méretű napszemüveg, mert rohadt sok szúnyog, légy, muslica fog a szemedbe csapódni...

enni vagy csak keveset egyszerre, vagy ha jól belaksz akkor utána várj 1.5- 2 órát mielőtt tovább indulsz. +és ami a legfontosabb, felhevült testtel, vonzzon bármennyire a gondolat, ne ugorj a vízbe, mert növelni fogod a statisztikákat, engem meg asszony a víz közelébe se fog engedni...

2012. júl. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Brain Storming ***** válasza:

2 nap a Balatonkerülésre???


Még 24 óra is rengeteg! 200 km 24 óra alatt 8.33 km/h-s átlag... Még kocogótempónak is lassú!!!


Sátorozással, közben strandolással és éttermes pihenőkkel tervezed? Mert 24 órába (hát még két napba!!!) ezek is beleférnek! ):o)

2012. júl. 4. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hát a déli part nem nehéz tény, de ha valaki annyira kezdő, hogy itt kérdezi a jó tanácsokat, akkor az északi part kacskaringói és szintkülönbségei ki fogják csinálni... 24 óra valóban elég rá, de egy kezdő sem fog neked 24 órát tekerni egyhuzamban sosem... max aki szívmegállásra játszik... egy edzetlen embernek, az északi parton még a 8km/h átlagsebességet is sokallom... ha nem pihen...
2012. júl. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A Balatonkerülésben valóban kezdő vagyok, de szinte mindennap bicajozom 20-30 km-t. Az elmúlt pár napban edzésképpen 60 km. Tervünk szerint - mert ugye ember tervez Isten végez - elindulunk a férjemmel a jó tanácsaitokkal, amit köszönök (persze még péntek estig jöhetnek), aztán majd meglátjuk mi lesz. Most még lelkes vagyok.
2012. júl. 5. 11:48
 6/7 anonim ***** válasza:
Na mesélj, mi történt. Ha valaki napi 20-30 kilométereket teker, annak rohadt nagy vállalkozás nekivágni a Balatonnak...
2012. júl. 9. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Sikerült!!!

Nagyon tetszett, egyedül a hőséggel és az alvatlansággal kellett megküzdenem. 8:45-kor indultunk Balatonmáriafürdőről és hajnali 5:15-kor érkeztünk meg. Szóval egy nagyon kényelmes tempóba sikerült mennünk, sok-sok pihenővel. Még aludni is megpróbáltunk Balatonszéplaknál a parton, de csak egy kis szundikálás sikerült a körülmények miatt. Innentől (1:45-kor) már nem küzdöttünk a kerékpárúton és a pecsételőhelyeket sem kerestük, hanem minden maradék erőnket bevetve "száguldottunk" a 7-esen a célba. Ott bepakoltunk a kocsiba, a férjem még pihent egy kicsit, aztán irány Dabas (újabb 220 km, de ezt már 4 keréken). Azt hiszem legközelebb úgy kell szerveznünk, hogy ott lehessen valahol aludni.

2012. júl. 10. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!