Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Megfelelő így a keréknyomás?

Megfelelő így a keréknyomás?

Figyelt kérdés
Van egy MTB kerékpárom amit szinte napi rendszereségel használok munkába menett. Nemrég elvitem a közeli kerékpárszervizbe mert kotyogott a körép tengely és új hátsó külsőt tettetem fel rá. A külsőre ez van irva: 2,7 - 4,5 bar, viszont a szerelő az első gumit 5-re a hátsót 5,5 bárra fujta, arra hivatkozva, hogy kissé "duci" vagyok (88 kg) Van nyomásmérős pumpám és azt tanácsolta, hogy ezzen a nyomáson használjam a kerékpárt. Nincs igy tulfujva a gumi? Nem kaphatok ettől hamarabb defektet vagy esetleg durdefektet?
2012. okt. 30. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:
1 bar túlnyomást általában megbírnak a gumik, de nézd meg, hogy a gumi egész körben jól illeszkedik-e a peremre. Ha nem, mindenképp ereszd ki a levegőt, és rakd a helyére, majd fújd fel, de ne haladd meg a 4,5 bart
2012. okt. 30. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Én sem ajánlanám a megengedett nyomás túllépését. Ami azt illeti, én 120 kiló vagyok, kb. 3-3,5 bárra szoktam fújni a kerekeket, eddig nem kaptam durrdefektet (illetve egyszer, amikor elkövettem azt a hibát, hogy teszkóban vettem belsőt, hát nem is bírta 1 napnál tovább) és "kígyóharapást" sem.
2012. okt. 30. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ilyen külsőgumi van most a montimon:

[link]


4, max 4.5-re fújom és olyan 96 kg vagyok, bőven jó, suhan, mint a szél

baja biztos nem lesz tőle, csak felesleges

az országutimat szoktam 5-5.5-re fújni

2012. okt. 30. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hozzászólásokat! Úgy döntötem, hogy inkább a gumira irt nyomáson használom a kerékpárt (4,5 bar).
2012. okt. 31. 08:31
 5/5 -Fremen- ***** válasza:
Szerintem is inkább azt használd, ha eddig gond lett volna, akkor érzékelted volna defektek formájában. 90 kiló még nem kell hogy vészes legyen, szerintem 100 is ki kell hogy bírja. Nyilván felhasználástól is függ.
2012. okt. 31. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!