Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Azon gondolkozom, hogy egyszer...

Azon gondolkozom, hogy egyszer biciklivel bejárom Európát. Van aki esetleg már megcsinálta és leírná tapasztalatait?

Figyelt kérdés
Nos. Az biztos hogy nem ma jön el ez a pillanat, mivel 18 éves vagyok, szüleimre szorulva, és nem hiszem, hogy örülnének neki, ha bejelenteném, hogy bejárom Európát :D De egyszer az életemben mindenképpen meg szeretném ezt csinálni. Ha nem is egész Európát de pl. egy-két országot. Nagyon bolond ötlet? Esetleg gondolkoztatok már ti is ezen? :D
2013. febr. 18. 20:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
még soha nem gondolkoztam rajta, de mintha régebben lett volna valami tévéműsor valamelyik értelmesebb csatornán ahol egy pali megcsinálta. Nem bolond ötlet de ahhoz azért elég komoly anyagi háttér kell. Vagy pedig a média felkarol és akár még lehetnek "követőid" is...
2013. febr. 18. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem is eszembe jutott már egy párszor. Ahogy Forest Gump is csinálta csak ő futva. Bár amerikában jobb lenne ezt csinálni. De Európa sem rossz, csak nyugatra kell indulni mindenképp. Szólj mielőtt mész :)
2013. febr. 18. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Két év múlva ha gondolod én veled tartok. :)
2013. febr. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 *Glissade* ***** válasza:
Igen! Járjuk be Euróbát bicajon!!!
2013. febr. 18. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

18 vagyok én is és már gondolkoztam rajta:D

Mindenesetre mielőtt mész szólj nekem is:)

2013. febr. 18. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

nekem is eszembe jutott már, de alapvető kérdések:

hol alszol; hogy oldod meg, hogy közbe ne lopják el a brinyót; mit eszel; mit iszol; mit csinálsz, ha meghibásodik; ... mondjuk 1 hónak kellene rá abba bele férne 1-2 max 3 ország ha iszonyat felületesen csak végigmész rajtuk, de a szállás, kaja, pia, szervizköltség, hát ez szerintem több százezres, ha nem milliós kiadás...

én az el caminot csináltam meg 2 éve, egy jó 800km gyalogtúra Spanyolországban, de összesen valamivel többet mint 450.000huf ot vitt el, csak a szállás és az élelem.

2013. febr. 18. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én 30 éves vagyok, de álmom, hogy egyszer megcsináljam. Csak hát igen, alsó hangon is egy évet kéne rászánnom, és rengeteg pénz is kéne hozzá.
2013. febr. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem van ismerősöm aki lengyel országba eltekert haverjával..

amúgy a hol alszol mit eszel mit iszol kérdésre nagyon egyszerű a válasz.. sátor, szállás, szenvics, konzerv...


Lényeg, hogy nekem tervbe van hogy Hamburgba eltekerek. Már 8 hónapja készülök rá:) Szerintem 2 éven belül meg lesz az anyagi háttere a dolognak, hogy belevághassak valamint az edzettségem is meglesz rá!


Mondjuk Bécsbe és Münchenbe vannak rokonok és ott meg állok 1-2 napra :)

2013. febr. 19. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Harkányi Árpád írásait érdemes olvasgatni a témában, most éppen a világ körüli nászútjukat teszik feleségével, természetesen azt is kerékpárral azt is, de korábban 100 napot kerékpártúrázott Európában, Budapest->Párizs->Norvégia északi vége útvonalon.


A 100 napjáról:

[link]


A világ körüli útjukról (most épp Vietnamban vannak) :

[link]


Szerintem nem csak érdekességképpen érdemes olvasgatni, hanem pl. hogy mit ettek, hol aludtak, meg hasonlók.

2013. febr. 19. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

hát igen, akinek telik rá, vagy támogatja valaki...

de egyszerű magyar melósnak az ilyen csak álom marad...

2013. febr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!