Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen felszerelést és szerszá...

Milyen felszerelést és szerszámokat kell vinni egy kerékpártúrára?

Figyelt kérdés
Lassan jön a jó idő és egy haverommal elakarunk menni 1-2 hétre túrázni biciklivel! Nincs konkrét úti cél, csak menni előre, sátorba aludni a szabadban meg ilyenek! Milyen szerszámokat vigyünk feltétlen?!
2013. febr. 26. 20:48
 1/5 anonim válasza:
Olyan szerszámokat, amivel meg tudjátok javítani a kilyukadt gumit: foltozókészlet, külsőgumi leszedő, és ha nem gyorszáras a kerék akkor valami kulcs hogy ki tudjátok szedni a villából. Ja és persze pumpa.
2013. febr. 26. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha van elég pénzed akkor túra előtt vásárolj 2 darab CST Salvo külsőt és egész úton nem lesz gondod a defektre.Nem olyan nagy költség kb. 5000 forint darabja.Nagy megkönnyebbülés ha az ember így vághat neki egy hosszú túrának.Ha jó állapotban van a kerékpárod akkor nem is kell vinned semilyen más szerszámot.Hiába is vinnél ha nem tudod őket használni.
2013. febr. 26. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nálam mindig van láncszedő, 2-3 db gumileszedő, 1db pótgumi, vagy javítókészlet, PUMPA, és mobiltelefon.
2013. febr. 26. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hosszu turara kicsit komolyabban kell felkeszulni, mint ha csak a kornyeken kerekeznel amig elkeszul az ebed.


Tok jo otlet mondjuk egy autokiseretet is beszervezni: mindig van a barati tarsasagban valaki, akinek nincs kerekparja, valojaban nincs is fizikailag felkeszulve egy kethetes utra, de szivesen reszt venne valamilyen formaban a kirandulason. Egy autos kiseret cipelheti a kerekezok cuccait, amig a tobbiek tekernek ... a kocsis kiseret tabort verhet megfelelo helyen es kajaval varhatja a tobbieket ... amugy pedig telefonon tudtok kontaktolni es elerheto tavolsagban ott a segitseg ha kell.


Milyen felszereles kell? ... talan onnan erdemes elkezdeni gondolkodni, hogy milyen gondok akadhatnak. Idojaras viszontagsagai. Serulesek es betegseg. Alkatreszek es szerszamok.


Ha nincs is konkret uticel ... gondolom azert az utiranyt tudni fogjatok ... nem art elore tajekozodni, hogy az ut soran es persze ha szukseg van ra, hol vannak a kornyeken megfelelo uzletek/szervizek/orvosok/gyogyszertarak/kempingek-stb., ahol baj eseten segitsegre talalhattok. Jo otletnek gondolom az utba eso bringas csapatokkal, barati tarsasagokkal, hasonloan gondolkodokkal felvenni a kapcsolatot, egyreszrol jo baratsagok alakulhatnak, akar egy-egy szakaszra uj tarsasagotok is akad, de mindenkepp lenne hathatos es helyi segitseg, ha szukseget latnatok.


Egyebekben elegendo a szokasos dolgokkal felkeszulni: gumijavito keszlet, potbelso, kerekjavito szerszamok es pumpa.


Kethetes tura eseten nem art egy biztositot is felkeresni: megprobalni megvedeni sajat magunkat egy esetleges balesetre felkeszulve es az ertekeink vedelmeben is.

2013. febr. 27. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 claidheamohmor ***** válasza:

...egyébként töltsd le a netről Dr. Nagy Sándor bicajos könyveit. Nem mostaniak, de nem rosszak. Ha defektvédelemmel ellátott külsőt veszel, mint azt írták fentebb, arra figyelj, hogy felütéses defekt ellen nem véd. Érdemes kombinálni valami slime-mal feltöltött belsővel, vagy vigyél pár foltot (akár öntapadósat, akár hagyományos defektragasztó készletet). Érdemes betenni gumileszedőt, ez lehet műanyag vagy fém, utóbbival a szűkebb külsőket is le tudod szedni, műanyaggal nem. Ha nem gyorszáras a kerék, érdemes villáskulcsot is vinni (bár meg lehet csinálni anélkül is, de azzal könnybb) Pumpa kötelező! Mindig legyen a gumid az előírt nyomásra fújva. A kerékpárod legyen kifogástalan műszaki állapotban. Lakatod legyen, és ne legyen gagyi! Ez talán még fontosabb, mint a pumpa. Több hetes túrázás esetén a hátizsákot felejtsd el, a biciklire kell málházni. Világítás, láthatósági mellény, úgy általában KRESZ-nek megfelelő felszereltség legyen. Teljes méretű sárvédő ajánlott. Nálam mindig van multiszerszám, meg láncbontó, ilyesmi, bár Murphy törvénye alapján, ha lesz műszaki hibád, úgyis pont olyan lesz, amihez nem vittél szerszámot. Folyadék mindig legyen nálatok, főleg nyáron. Feltöltött telefon (árammal, kredittel). Némi készpénz, illetve bankkártya. Igazából Magyarország elég sűrűn lakott, ha valamid nincs, akkor veszel valahol. Szóval legyen zseton.

Kukutyin és Bivalybasznád közt átlagos körülmények közt a két legkellemetlenebb műszaki hiba, ami történhet, a defekt és a fosás. Szóval pumpa (meg defektjavító készlet-kivéve kevláros külső-slimeos belső kombó esetén), meg klotyópapír mindig legyen nálad.

2013. febr. 28. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!