Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ki a kedvenc kerékpárversenyző...

Ki a kedvenc kerékpárversenyzőtök és/vagy csapatotok?

Figyelt kérdés
És miért?

2013. márc. 3. 19:56
1 2
 1/11 schocko ***** válasza:
86%
Armstrong, igaz, doppingolt, de a többi is azt tette, csak hallgatnak, mint aki bent ment ki...
2013. márc. 3. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Alberto Velasco Contador ... a miertre mindenki tudja a valaszt: mert egyszeruen O a legjobb (pont)
2013. márc. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
A dopping miatt nem szeretem nézni, és amúgy is nagyon unalmas. De amennyire nem érdekel a tévében, annyira tekerek inkább én.
2013. márc. 4. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Dopping miatt nezhetned, az ugy sem latszik :) Unalmasnak pedig csak annyiban unalmas, mint barmilyen esemeny ami sok oran keresztul tart.

Azert az vitathatatlan, hogy egy-egy kozvetites alatt rengeteg informaciohoz jut az erdeklodo ... es az igazi rajongok sem hulyek attol mert orakig allnak az ut szelen, hogy a mezony egy masodperc alatt elhaladjon elottuk.

2013. márc. 4. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
A bringa nem jön be úgymond. Szeretem a sokak szerint unalmas sportokat, mint pl. snooker, darts, síugrás. De a bringát csak csinálni jó.
2013. márc. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedvenceim:

összeségében: Armstrong

hegyi menők közül: Contador

Sprinterek: Cavendish, Boonen, Sagan

Időfutam: Tony Martin

2013. márc. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Merckx az isten:D
2013. márc. 4. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Több kedvencem, van:


Armstrong: Mert egyszerűen a legjobb. Nagyon tud küzdeni, óriási dolgokat tudott véghezvinni, azután hogy majdnem a sírba került (szó szerint!). Óriási alázattal van a sport iránt és nagyon motiváló ember.


Cancellara: Nagyon jó időfutam menő, a biciklisek közt az egyik legnagyobb darab, rá is illik a Spartacus becenév. Egyszerűen szeretem nézni amit, csinál, és nem csak hogy jó benne, de maradandókat alkotott időfutamba, ráadásul még mezőnyversenybe is képes nyerni ilyeneket, hogy Milano San Remo és hasonló nagy egynapos klasszikusok és Touron is képes volt sík szakaszt nyerni. Egyszerűen egy mindenes profi!


Wiggins: Imádom, mert óriási dolgokat vitt véghez. Látszik, hogy nagyon intelligensen csinálja a kerékpározást, és rendkívüli alázattal. Pár év alatt lefogyott 11 kg-t azt hiszem, és iszonyú tudatosan felkészült, és véghezvitt pár éven belül akkora dolgokat hogy az eszméletlen. Ráadásul talán a legjobb\legértékesebb (nem pénzbeli érték) kerékpáros napjainkban. Mindezt angolként, ahol nem is nagy a mezőny ilyen téren.


Cadel Evans: Régi nagy kedvencem. Nem tudok annyit indokolni, mint a többieknél, de legyen elég annyi, hogy jól tud harcolni, szimpatikusan megy. Ő valahogy megtetszett és elkezdtem szurkolni neki. Azóta világbajnok lett és Tour győztes, amiknek eszméletlenül örültem főleg az előbbinek.


Peter Sagan: Alap kedvenc. Szlovákként ilyen korán elérni ennyi eredményt, a győzelmei nagy részét láttam is, emlékszek mekkora meglepetés volt, amikor a Párizs Nizzán 19 évesen eszméletlenül profin szakaszt tudott nyerni, főleg annak fényében, hogy a Krupina nevű 2007-es versenyen a bátyám szakadt le róla utoljára a hegyen, amikor elszökött.


Vannak még kis kedvenceim pl.: Samuel Sanchez mert ha leszakad is mindig visszaküzdi magát, vagy Pierre Rolland a neve miatt is :D, meg mert szimpatikus, fiatal tehetség, vagy Voeckler az akaratereje és a küzdeni tudása miatt, vagy Andy Schleck mert hasonlók az adottságaim vele, és szimpatikus fiatal tehetség aki már most hihetetlen dolgokat ért el pedig az ő hazájából alig vannak versenyzők, szinte csak ő és a testvére van, vagy Contador mert iszonyat jól megy hegyre, igazi sovány, szálkás, jó alkatú pörgetős versenyző, vagy Hushovd mert nagy benga norvég, nem csak sprintel de jól tud pontokat is gyűjteni és ez az adottsága egy zöld trikóhoz vagy vb-hez elengedhetetlen, vagy Boasson Hagen, mert hasonlóan Hushovdhoz és kicsit Cancellarahoz egyrészt nagy benga norvég másrészt mindenevő, hegyre, síkon, időfutamba is kiválóan megy, vagy Froome mert egyrészt hasonló alkati adottságaink vannak, másrészt névtelenül befutott és még Wigginsnél is jobb hegyi menő, talán a világ legjobb o. kerékpárosa jelenleg.


De szeretem az ausztrál fiatal tehetségeket is, jelenleg az ausztrálok és az angolok végzik a legprofibb edzésmunkát, ez látszik elképesztő utánpótlásukból (Bobridge, Dubrige, Kennaugh, Dennis).


Plusz még a magyarokat is szeretem. Főleg Bodrogi Lacit. Elképesztő időfutam menő, kár hogy elhagyta az országot, imádtam a 2007-es és a 2000-es eredményeit, továbbá én is szeretem az időfutamot, ő ad egyfajta lökést ehhez, hogy hosszútávon akár magyarként is meglehet verni a világot.


De szeretem még Fejes Gabit is, aki jelenleg agyon veri a magyar mezőnyt rendszeresen, és rengetegszer ment együtt a bátyámmal, sokszor óriási csatákat vívva a győzelemért. De természetesen Kusztor Pétert is szeretem, nagyon jól megy, óriási dolog megnyerni magyarként egy ilyen versenyt, mint a Bretagne-i kör.


Csapatokat annyira nem is nézem, főleg az átigazolások miatt, de mondjuk a RadioShack-et szeretem, nagyrészt Armstrong miatt.


Talán egyébként a Legnagyobb kedvencem mégis csak Bodrogi Laci annak ellenére, hogy tudom, hogy szánalmasok a magyar viszonyok kerékpározásba, de akkor is, egyszerűen nem tartottam egy szimpatikus cselekedetnek ezt a franciává válást, ráadásul pont franciává ahol aláírták Trianont. Tehát nem tartom egy túl hazafias embernek, de igazából ezt nem könyvelem el negatív dologként, szóval így egyértelműen ő a kedvencem mert közel akkora versenyző, mint egy Cavendish, egy Sagan vagy egy Tony Martin és mindezt magyarként. Tehát az ő eredményeinél nagyobb motiváló tényező és nagyobb öröm nincs a kerékpározásba. És egyébként 33 évesen lett francia tehát addigra már mondhatjuk kiélte a fénykorát, amire oda jutott, hogy ezt a döntést meghozza.


Nagyjából ennyi. Egyébként nagyon örültem, amikor megláttam ezt a kérdést, mert imádom a kerékpározást, egyrészt végigkíséri az életem másrészt az egyik legjobb dolog benne. És azért is nagyon örültem, mert nálunk is vannak, akiket érdekel ez a gyönyörű sport, mert sajnos Nyugat-Európával ellentétben mi nem igen szeressük ezt a remek dolgot. Tulajdonképpen figyelmet alig fordítunk rá nagy vonalakba nézve, természetesen ez köszönhető az állam pénzügyi helyzetének és a szánalmas szövetségünknek is sajnos ezt kell, hogy írjam.

2013. márc. 5. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Linkoln ***** válasza:

Cavendish.

Mert jól sprintel, és szép a bringája :D

2013. márc. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Steve Peat,Victoria Pendleton.

csapatban pedig Merida multivan

2013. márc. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!