Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen biciklivel tanuljak...

Milyen biciklivel tanuljak meg biciklizni felnőtt fejjel?

Figyelt kérdés

A sors úgy hozta, hogy csak gyerekkoromban bicikliztem járdán kempinggel, de azóta nem. Most 30 éves már elmúltam, és szeretnék végre biciklizni. Nem érzem cikinek, hogy ezt nem tudom, mert diplomám és jogsim van, beszélek idegen nyelveket és finom tortákat sütök, csak a bicikli kimaradt, mert anyukám sosem mert vinni a forgalomban. Igaz, ő is felnőtt fejjel tanult meg.

Tehát, ismerősöm rábeszélt egy 28-as Csepel bicajra, megvettem de nekem nagyon nagynak tűnik. Egyébként 165 cm magas vagyok.

Nem tudok vele megfordulni, nem tudok egyenesen menni és nehéz tekerni. Meg kellene olajozni?

Esetleg egy használt kempinget vegyek és majd arról térjek át a nagyra? Vagy 26-os kellene?

Könnyebb lenne kisebbel?



#kempingbicikli #kezdőknek bicikli #kezdőbicikli #28-as bicikli
2013. máj. 9. 21:56
 1/9 anonim válasza:
A 28-as szerintem nagy lesz, próbáld meg egy 26-os bringával, azzal biztos menni fog, aztán később mehet a 28-as. De nagy bringásként mondom, hogy 26-ossal több a lehetőséged is. (Még lehet belőled downhill versenyző is : D) Széles utat, hátszelet!
2013. máj. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszi a válaszod

ment a zöld kéz


miben van különbség 26-os és 28-as között?

2013. máj. 9. 23:11
 3/9 anonim ***** válasza:

elég picur vagy,úgyhogy 26-os bőven elég,a 28-asok jellemzően "tanyabike"-ok leginkább sik területre vagyis alföldre tervezett bringák.Ezen semmilyen olaj nem segít,nehéz lesz tekerni.

többet tudnánk segiteni ha a céljaodat is megirnád,meg azt hogy milyen környéken laksz.

2013. máj. 10. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

a kerékméret semmit nem befolyásol, a nagyobb kerék kényelmesebb, nem vesz fel minden úthibát, a vázméret számít

itt egy táblázat:

[link]

nézd meg mekkora a vázad a bringába, és nézd meg a táblázatban, hogy az neked megfelelő e

illetve helyesen kellene beállítani a nyeregmagasságot, és a kormányt:

[link]


1 sebességes bringa, vagy váltós? egy régi csepelről van szó, vagy egy újabbról? kevés az infó a bringáról

ha 1 sebességes lehet azért nehéz tekerni, mert az áttét neked nem megfelelő, lecseréltetheted a hátsó fogaskereket egy nagyobbra, hogy könnyítse a tekerést

ha váltós. akkor használd a váltót

a fordulás egy régi csepellel nagyobb ívben történik, mivel hosszabb az egész kerékpár. ezt meg kell szokni, egyenesen viszont egy álom vele menni sztem

lehet csak egy nagy karbantartás hiányzik annak, meg egy jó beállítás

de persze ha megteheted, és nem öltél ebbe sok pénzt, vagy el tudod adni, akkor nézhetsz egy 26"-os kerekekkel felszerelt városi bringát

én ezt az átmeneti kempinget butaságnak tartom, ha ezeken nem tudsz megtanulni akkor azon sem fogsz

persze az is lehet, hogy kényelmesebbnek érzel majd egy kempinget, és neked azt kellene használni mint végleges bringa, próbálj ki egyet mindegyikkből, csak az mutatja meg igazán

2013. máj. 10. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket. NOs, nekem egy városi bicaj kellene, hazahozni a vett dolgokat, 1-2 kiló darált húst, 2 liter tusfürdőt, lisztet, cukrot a boltból. Nem lakok messzire a boltoktól, de elég sokszor 3 szatyor van tele, és meg kell állnom minden padnál egy kicsit leülni, pihenni, mert nem bírom, a derekam így is minden bevásárlás után hasogat. Autót nem tudok venni, mert egy autót fenn is kell tartani.

Bicajjal könnyebb lenne bevásárolni, bár 6 kilós mosóport úgysem a bicajjal hoznám haza, plusz a 3 liter öblítőt. Arra marad a taxi. Tehát csak az alapbevásárlásra kell a bicikli, mert a bicikliút ki van építve. A bicikli teljesen új, 40 ezer volt, 2 éve vettem, nagyon szép, és próbálgatok vele tekerni, de nehéz. Amúgy a testsúlyom ideális, nem vagyok kövér, rendszeresen tornázom, de mégis nehéz tekerni.

Be van állítva jól a kormány és a nyereg magassága de mégis nagynak érzem.

2013. máj. 10. 15:37
 6/9 A kérdező kommentje:

Annyit kifelejtettem, hogy Alföldön lakom, tehát dimbes -dombos tájra úgysem vinném.

Köszönöm a 2 linket, megnézem ez alapján jó-e a méret.

Mentek a zöld kezek.

2013. máj. 10. 15:41
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy jó montival, azok nagyon jól irányíthatók. Én ugyan gyerekkorban egyszer megtanultam, aztán 18 évesen egy öreg campinggel kicsit tekertem, de végülis magam is 27 évesen vettem meg a saját biciklimet 1999-ben. És azon jöttem bele, felnőtt fejjel. És a bringa ma is megvan és ma is használom, én 41, a bringa meg 14 éves :)
2013. máj. 22. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Szia!A te magasságodhoz nem kell a 28-as kerékméret!!!Az igaz,hogy nem veszi fel annyira az úthibákat mint a 26-os,de a különbség nem számottevő!Azért nem tudsz vele normálisan közlekedni(megfordulni,egyenesen menni,stb..),mert neked túl nagy a bringa és tartasz tőle,hogy valami balul sül el!Amikor az ember belejön a bringázásba,akkor már teljesen mindegy,hogy milyen méretű bringa kerül alá,de az elsőnél a méret nagyon is fontos!!Amikor gyereknek akarnak bringát venni,akkor nálunk is sokan egyből a nagyobbat szeretnék megvenni,mert "úgy is kinövi a gyerek",de a legtöbben azt érik el,hogy a gyerek sokszor elesik,nem ér le a lába,stb.. és ezzel jól megutálja a bringázást!Próbálj meg valakitől kérni egy 26-os bringát és próbáld ki azt is!Remélem tudtam valamit segíteni!
2013. máj. 22. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az összes választ, mentek a zöld kezek.


Egy kempinget vettem végül, a 28-ast meg árulom, illetve a bolt, ahonnan vettem.


Imádom a kempinget, már sokat mentem vele, sőt fordultam is, egyre ügyesebb vagyok :-))

2013. júl. 17. 23:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!