Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék venni egy olcsó...

Szele Zoltán kérdése:

Szeretnék venni egy olcsó országúti kerékpárt (de tényleg nagyon olcsót) ugyanis szeretném én felújítani. Tehát egy használatát vagy egy közepes újat. Érdeklődöm, hogy milyen márkát lenne érdemes venni?

Figyelt kérdés

2013. júl. 31. 14:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Vegyél,akkor régi vázcsőkarosat,nem modern,még nem 4 szöges hajtás,csak éktengelyes. Ezekből van sok,szar állapotban megtudod venni legalább egy 10 esért,mondjuk még egyszer ennyit rá kell költeni,de 20-25 ből van egy strapabíró,olcsó-gyors bicajod. A régi gyári acélfelniket viszont ezeken érdemes lecserélni 27*1/4 es alufelnikre mindenképpen.
2013. júl. 31. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

megkérdezhetem, mi értelme van? ha veszel egy újat sok esetben olcsóbban kijössz, mintha nekiállsz hozzáértés nélkül "felújítgatni" valami régi roncsot...

amúgy ezt a hibát én is elkövettem ,egy régi outival amit úgy felújítottam... 6 hónap alatt ráköltöttem 170ezret, majd csak a váz és a kormány maradt a régi, de a váz fogtamagát és kettétörött, így aztán vennem kellett egy új vázat... összességében most elmondhatom, hogy van egy fasza merida bringám, 30 éves kormánnyal, 230.000ftből olyan felszereltséggel amit kompletten megkaptam volna 180-190 körül...

2013. júl. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
45%
jah, és az új vázzal kényelmetlen a kormány, uh nemsoká csere az is...
2013. júl. 31. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

mit értesz felújítás alatt?

ha vázfestés, alkatrészpucolás, zsírozás, külső csere, bovdenezés, akkor 30-40 közt kapsz olyat ami menni is fog ezek után (mit értesz tényleg nagyon olcsón?)

ha valami iszonyat lepukkantat veszel, ennél is olcsóbban, na arra marha sokat kell költeni, és akkor sem lesz jó

ami igazán "megéri", ha jót akarsz, és relatíve olcsón akkor építesz egyet

akkor viszont alkatrészenként kell összevásárolnod a bringát

vegyél egy régi, de nem ősrégi vázat villával, ezekkel gyakran adják a kormánycsapágyat, középrészt (ez legyen már négyszögtengelyes minimum), nyeregcsövet

a többit is be tudod szerezni olcsón, használtan, duplafalú felnivel szerelt kerékszett, váltás, fékrendszer, kormány, nyereg, ez olyan 80-ból kijön kb ha ügyes vagy

ezeket érdemes keresni, nem baj ha acél, jól bírják:

ktm, bianchi, peugeot, mali, specialized, motobecana, moser, cannondale, legnano (nem teljes a lista, de kb)

2013. júl. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Olcsó alatt csak annyit értettem hogy ha látok mondjuk az apródon 20k ért egy bicót az megéri -e vagy nem mert az aszerint em olcsó.

Az értelme: szeretek bicikliket szerelni

Felújítás:amit kell kicserélek rajta és új alkatrészeket rá tenni.

2013. aug. 1. 09:31
 6/6 anonim ***** válasza:
pontosan így indúlt nálam is:)
2013. aug. 1. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!