Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen szerszámokat vegyek a...

Milyen szerszámokat vegyek a kerékpárhoz?

Figyelt kérdés

Most rendeltem futárszolgálattal egy kerékpárt. Így nekem kell most itthon "üzembe helyeznem". Ehhez milyen szerszámok kellenek?


Gyakorlatilag jelenleg semmim sincs, csak csavarhúzó.

Légyszi soroljátok fel azokat a szerszámokat, amikre szükségem lesz. (pedálok felszerelése, kormány beállítás, stb.)



2013. aug. 1. 14:44
 1/10 anonim ***** válasza:
Racsnis-kulcs, kézipumpa, egy kanna grafitos-olaj, ezek igen fontosak
2013. aug. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
hát ez biciklitől is függ, de egy imbusz készlet, villáskulcs készlet, hajtókar leszedő, nyomatékkulcs, racsnileszedő, hírtelen ezek jutottak eszembe, de bicikli függő, hogy kell e más is, vagy, hogy ennyi is felesleges e... én a helyedben vennék egy teljes bicikli szerszámkészletet, bár az áruk eléggé húzós 20-60.000ft... vagy sokkal költséghatékonyabb elvinni a dobozt egy szervizbe és velük összerakatni...
2013. aug. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
gumileszedő,láncszerelő szerszám.
2013. aug. 1. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha nem értesz hozzá (ez a kérdésből egyértelműen kiderül), akkor inkább vidd szervízbe, mert nagyon el lehet barmolni,hogyha nem tudod mit és hogyan használj, mit és hogyan kell beállítani stb. Több kárt teszel a bicikliben, mint amit esetleg jól fogsz tudni beállítani.
2013. aug. 1. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
2013. aug. 1. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

let_there_be_rock, azt honnét tudod, hogy ő is onnan rendelte??

Ennek a videónak ebben a formában kb nulla haszna van, csakis akkor használható, hogyha minden be van álltva előtte a biciklin.

2013. aug. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem kell semmi extra szerszam, egy-ket imbuszkulcs es ugyancsak par villaskulcs, de ezeket szerintem ismerosi korokben ossze tudod vakarni valahogy.

Elmeletileg az Internetrol rendelt kerekpar is be van allitva, neked csak a kormanyt es a pedalokat kell felraknod. De persze mint tudjuk, a puding probaja az eves, tehat rakd ossze nyugodtan ... es ha valami nem 100-as, csak akkor erdemes letolni egy szervizbe, hogy szakerto szemeiket vessek mar ra.

Rovid hasznalat utan amugy is kell meg egyszer egy atvizsgalas, bowdenek meglazulhatnak, ez-az kilazulhat. Szoval egyaltalan nem arthat ha meglatogatsz egy szervizt.


Kesobbiekben sincs tul sok szerszamra szukseged, de arra meg raersz kitalalni, hogy neked eppen melyik szerszamkeszlet lesz a legszimpatikusabb a sokszaz kaphato keszletbol.


Komolyabb szerszamokba pedig tok folosleges belefeccolni, mert vagy a soha eletben nem lesz ra szukseged, avagy komolyabb problemakba ne kokanyolj bele soha, mindig szakemberrel javittasd a geped.

2013. aug. 1. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

nem tudom, honnan rendelte, de többnyire így küldik ki: kormány 'eltekerve', pedálok/kerekek ki. egy üzembehelyezéshez nem kell egy fél szervízt fenntartani, azért is merik kiküldeni a polgároknak a biciklisboltok.

Valóban feltételezem azt, hogy nem kell a váltót, féket beállítgatni, meg kicentírozni. Legalábbis mikor én rendeltem, nem kellet semmit állítgatni (ebike.hu).

Az adott kerékpár linkje az oldalról sokat segítene a pontos válaszadáshoz.

2013. aug. 1. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ird meg honnan rendelted (lehet en szedtem szet:)

es megmondom mi kell..:D

2013. aug. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Ezek alapján úgy döntöttem, hogy legjobb lesz tényleg elvinni egy szervízbe, de alapszerszámokat azért beszerzem, aztán majd csak én is beletenulok a dologba. :)


Többen kérdezték, ezért leírom, hogy a webbicikli.hu-n rendeltem.

2013. aug. 4. 21:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!