Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Diákként sokat dolgoztam...

Diákként sokat dolgoztam bicikliszerelő műhelyben, de mostanában, felvetődött bennem a kérdés, kell e valamilyen végzettség egy saját műhely beindításához?

Figyelt kérdés

2013. aug. 2. 21:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Talán boltvezetői az kell. Vagy valami kereskedelmi.

Tudod ma már minden sz@rság miatt papír kell. Még takarítani sem lehet végzettség nélkül. Így tudnak lehúzni jópénzzel.

2013. aug. 3. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
"Igen, szükséges a megfelelő szakképesítés a tevékenység folytatásához. Szükséges vállalkozás és működés bejelentése a helyi önkormányzatnak. Emellett kellenek még a szakhatósági engedélyek is" ... idezet: [link] oldalrol
2013. aug. 3. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Valoban sok a kerekparos es logikusan kovetkezne, hogy jo befektetes lehet egy kerekparszerviz ... de ... ha nagy altalanosan olvasod a valaszolokat kerekpar temaban:

- legtobben otthoni sufnitunning megoldasokat keresnek,

- legtobben 20-30ezerbol kivannak komplett es jo bringat vasarolni,

- amugy is Dunat lehetne rekeszteni a sok kerekparos vallalkozasokkal.


Belegondoltal mar abba, hogy mekkora napi bevetelre lenne szukseged, hogy a kiadasaidon tul a zsebedben is maradjon valami?


Szerintem gondold at jobban a dolgot, nagyon belebukas szagu az egesz.

2013. aug. 3. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Én meg pont azt mondom,hogy ne hallgass az ilyenekre. Olyanokra akik még életükben nem csináltak vállalkozást, főleg nem ezen a területen. Ők általnosítanak a fórumokból, de nem abból kell kiindulni. Tudod mindig azok tudják jobban, hogy mit csinálj akiknek fogalmuk sincs róla. Ha jól csinálod, akkor menni fog. De nem lesz könnyű, tehát azért gondold át, már azt is, hogy hol legyen az üzlet.


Az emberek nagy része nem tud kerékpárt szerelni még defektet javítani sem.

Azon annyira nem lepődöm meg amikor egy anyuka vagy egy idősebb hölgy viszi be a bicajt, hogy defektes. Azon már inkább amikor ilyen 30+-os fiatalemberek is beviszik, ugyanezzel.

Ez is mutatja, hogy az emberek nagy része nem ért hozzá és nem is tudja megcsinálni.

Ha meg mindenki a gagyi 30e Ft-os bicikliket venné, akkor a tescóból, auchanból sorba vinnék ki a bicikliket és nem a biciklis boltokban mennének tömegével az emberek.

De még mindig nem látom, hogy a tescóban meg az auchanban olyan nagyon sok biciklit vennének, pedig elég gyakran járunk oda vásárolni.

A szervízes múltamból pedig jól tudom, hogy az emberek jelentősen nagyobb része nem ott vesz biciklit.

2013. aug. 3. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

2-3. valaszolo vagyok es a 4-esnek reagalnek:


48 eves vallalkozo vagyok es tobb vasat tartok a tuzben (kulonbozo profilu erdekeltsegeim vannak) ... van egy-ket komoly kerekparom is es csak is szakemberrel javittatom a holmijaimat (megtehetem). De! A lakokornyezetemben (100m-en belul) 3 kerekparuzlet es szerviz van, de ha kiterjesztem ezt a kort 500m-re, akkor 5-6 ilyen uzletet talalok.

Jo bicikli, foleg ami karbantartott, nem romlik el ... ezt-azt neha ki kell cserelni, de ezek aprosagok es ebbol egyetlen uzlet sem tud megelni (berleti dij + rezsi + raktarkeszlet + alkalmazott fizetese + kotelezo jarulekok).


Nos, nem is szaporitom a szot: ha nem vagy valamilyen kerekparversenyzo, akinek az osszes spanja hozzad jar es ha nincs kiterjedt kapcsolatod a kerekpar szakmaban, akkor annyi beveteled sem lesz, hogy 0 szaldosra kihozd a vallalkozasodat. Ez a velemenyem es csak baratilag probaltam figyelmeztetni a kerdezot, hogy egy vallakozashoz keves a lelkesedes, fizetokepes kereslet is kell es mindennek talalkoznia is kell az uzletben.


Meg egyszer azt tanacsolnam: jol gondold meg, bele fogsz bukni!

2013. aug. 3. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Még mindig általánosítasz a saját környezetedből.

Lehet, hogy ahol te laksz ott nincs értelme, de honnét tudod, hogy ő hol lakik? Nem tudod. Azt meg én is írtam neki, hogy gondolja át.

2013. aug. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Varjunk egy kicsit: ki es mit nevez jolmeno vallalkozasnak ... mert ha csak egy Tesco-s penztarosi fizetes a cel, akkor elismerem talan sikerulhet.


De ha elszeretned tartani a csaladod, jol szeretnel elni, elkivanod inditani a gyermekeidet az eletben es meg az oreg napjaidra sem artana ha lenne nemi penzmag a szamladon, akkor messze el kell kerulni az ilyen jellegu vallalkozasokat.

2013. aug. 3. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Milyen jellegű? Van egyáltalán fogalmad arról, hogy hogyan működnek a kerékpár boltok és, hogy hol érdemes vagy egyáltalán érdemes-e ott nyitni boltot, ahol ő lakik?

Ahol én dolgoztam ott a tulaj is bent volt az üzletben dolgozott. Mára már elért oda, hogy csak pár nap megy be egy héten.

Nyitott egy másik boltot is és az alkalmazottak dolgoznak helyette. Pedig nem voltak ismerősei, csak egy normális boltot nyitott amit megkedveltek a vevők. Normális kiszolgálás, ami alap.


A te logikáddal bele kellett volna buknia, de nem bukott.


Még mindig ott tartunk, hogy általánosítasz.

2013. aug. 3. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
aha igen a szokásos veszekedés az megvan, de a kérdésre megint nem kapok választ :D
2013. aug. 4. 02:40
 10/13 anonim ***** válasza:
2. hozzaszolasban megkaptad a valaszt ... tobbi mar csak "kerekasztal beszelgetes".
2013. aug. 4. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!