Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Lehetséges egy V-fékes trekkin...

Lehetséges egy V-fékes trekking kerékpár átalakítása tárcsafékessé? Reális a dolog anyagilag és műszakilag?

Figyelt kérdés

Egy Kellys Resultról van szó, gyárilag V-fékes. Lehet ebből első-hátsó tárcsafékeset csinálni?

Reális a dolog anyagilag?

Reális a dolog műszakilag? (reális= ha a vázat is vágni-faragni kell hozzá akkor már nem reális)


2013. okt. 15. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, először is vannak-e hozzá tartó konzolok.

Ha elöl nincs, akkor -->új villa. Hátul sem látok ezen a kerón konzolt, megoldható a hegesztés, de ha az neked nem körülményes, akkor nem tudom, mi az.

Ha nem megfelelő hozzá az agy--> új agyak, és akkor lehet, hogy a küllők is ugranak. Ehhez vegyük hozzá, hogy ha hogy csak egy egészen alap kis bovdenes rendszert vennél, még akkor is valószínűleg több tízezres tétel lesz az egész mulatság, hát még ha hidraulikuson gondolkozol.


Számolgattam én is magamnak a tárcsafékes átalakítást, jelenleg jobban jönnék ki úgy, ha eladnám a bicajt, és megvenném a tárcsás megfelelőjét a modellnek nagyker.

2013. okt. 15. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azt kell magadban tisztázni, hogy csak divatból kell-e és ez megér-e annyit? Mert egy jó v-fék, szintén jó fékkarokkal és jól beállítva ugyanolyan jól lelassít, mint egy bowdenes tárcsafék.
2013. okt. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
nem érdemes, de ha szived-vágya akkor az a2z csinal vazhoz hatra adaptert...
2013. okt. 16. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Dreigang ***** válasza:
Arra érdemes gondolni, hogy a tárcsafék extrém aszimmetrikusan terheli mind a kereket, mind a vázat, a V-hez képest feltétlenül. Így lehet, hogy vázcserével kezdheted, de a kerekek fogalmát is újra lehet kalibrálni.
2013. okt. 16. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!