Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Munkábajáráshoz és kiránduláso...

Munkábajáráshoz és kirándulásokhoz szeretnék kerékpárt venni, csak betonúton használnám. Érdemes mountain bike-ot vennem (az tetszik legjobban), vagy trekkinget vegyek, vagy mit javasoltok?

Figyelt kérdés
kerékpár, mountain bike
2014. jan. 24. 17:58
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem számít, hogy érezhetően lassabb a mtb, akkor vehetsz olyat is, de a leírt felhasználásra megfelelőbb a trekking. A montit azt azért mégiscsak terepre találták ki, de ha mégis azt veszel, akkor mindenképp keskenyebb gumikkal legyen és zárható teleszkóppal. (bár teleszkópra nem is nagyon lenne szükséged erre a célra)
2014. jan. 24. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

MTB csak beton utra egyaltalan nem javasolhato. Persze jol nez ki a jo vastag kerekeivel (olyan mint ha autok kozul terepjaroval nyomulnal mint a "nagyok") ... de ez majomkodas. Ha pedig a varosba valo vekonyabb es simabb feluletu gumival szereled fel, akkor elveszik az esztetikai hatas: egy monti hulyen nez ki vekony gumival. Ha viszont marad rajta a butykoz gumi, akkor nem aszfaltra valo.

Trekkinggel az a baj, hogy kicsit nagypapas, avagy olyan bevasarlosnak tunik a sok felszereles miatt. Eppen ezert vannak a cross bringak kitalalva, ami mint tudjuk a trekking lecsupaszitott valtozata.

En a helyedben egy ilyen, minden csicsa-rozsatol lepucolt cross trekkingben gondolkodnek: varosban tokeletesen idealis es siman el jarhatsz vele kirandulni is.

2014. jan. 25. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
49%

Elég rossz minőségűek az utak az országban, ez alól a főváros se kivétel, ha nem akarsz nyolcasokkal kínlódni és minden úthibát keményen megérezni, akkor vegyél egy jobb minőségű, belépő kategóriás mountain bikeot! (100-150 ezer forint)

A jó nyereg, markolat, és a teleszkóp komfortosabbá teszi az utat, ezekre (is) figyelj, hogy milyenek.


A vékony, sima külső gumi egy rossz úton nehezen elviselhetővé teszi a tekerést, jó minőségű úton viszont gyorsulhatsz ezerrel, na ilyet ritkán fogsz találni.

2014. jan. 25. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ha csak betonút és munkábajárás kirándulás, én a helyedben egyiket sem választanám, hanem inkább egy fitness gépet vennék.

de amúgy teljesen mindegy mi mit mondunk, te úgyis azon érzed magad jól, ami neked tetszik... nekem van egy országútim azt imádom, van egy flip-flop azzal járok munkába, és van egy dirt-street "mounain bike" 2.2es gumikkal, főleg városban használom azt is, de néha elmegyünk baromkodni haverokkal velencei hegységbe. Amúgy én imádom a vastag rücskös gumi hangját a nyári aszfalton, szinte muzsikál :D, persze jóval több erőt kivesz az emberből.

2014. jan. 25. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
de amúgy bp-n is lazán elboldogulok outival, egyszerűen nem értem amit itt sokan írnak az útminőségről... nem hiszem el, hogy nem lehet kikerülni a kátyúkat... aki görcsösen fogja a kormányt és csak egy vonalba képes előre menni és muszáj neki minden egyes kátyúba beletrafálni, az járjon inkább bkv-val...
2014. jan. 25. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Vannak olyan utak, ahol olyan az útburkolat minősége, hogy ráz, mint az állat. Annyira nem, mint a macskakő, de kellemetlen. Hiába kerülné ki a kátyúkat, ha az agyonfoltozott, rossz minőségű úton alig lehet menni, mert "nagyobb" sebességgel (15 km/h) a beledet is kirázza. Mutassak képet, hogy elhidd?
2014. jan. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Végül ma vettem egy használt de tök jó állapotban levő Heavy Tools montit, nagyon beleszerettem. Superlight Cro-Mo váz, Shimano Deore LX váltó, telós, Shimano Grip Shift 3x8-as váltókat, Ritchey kormány, új Panaracer gumik, duplafelni . 40 ezerért, és tök jó állapotban van. Remélem megérte...Még sosem volt montim.
2014. jan. 25. 15:34
 8/8 Alex Fly ***** válasza:

Aki a városi utak miatt szólja le az outikat, az nézze meg egyszer a Paris-Roubaix-t...

Aszfaltra nem való monti. Nem is érzi jól magát rajta, másrészt a hajtás is jóval nehezebb, mint egy arra tervezett géppel. De már mindegy...

2014. febr. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!