Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mit csináljak az ellen, hogy...

Mit csináljak az ellen, hogy biciklizés közben a szemembe rovarok repülnek néha? Árthatnak azok a szemnek?

Figyelt kérdés
2014. jún. 16. 19:33
 1/10 tkodit ***** válasza:
100%
Napszemüveg.
2014. jún. 16. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Shai-Hulud ***** válasza:
2014. jún. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Napszemüveg, vagy valami biciklis szemüveg, attól függ, mit tudsz beszerezni. Az biztos, hogy idegesítő, ha mindig bogár megy a szembe, én sem bírom, de szerintem, ha nem nagy, és ki tudod szedni, talán nem árt a szemnek, de nem tudom, ezért az a biztos, ha megvéded valamivel.
2014. jún. 16. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Dreigang ***** válasza:
2014. jún. 17. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
A kérdés kamu. Nem hiszem el, hogy valaki meg tud tanulni kerékpározni, írni-olvasni, de még nem látott szemüveget.
2014. jún. 17. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ne csinálj ellene semmit. A poloska és a lódarázs kifejezetten javítja a látást
2014. jún. 18. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

lódarázs az még oké, én életem egyil legjóízûbb röhögésén akkor estem át, mikor bátyám bringával jó izmos tempónál lekapott fejjel egy szarvasbogarat...

Amúgy bringás szemüveg, ha hajlandó vagy picit tõbbet ráálldozno, akkor cserélhetõ lencsés, minimum erõs napos(szürke), szürkület(sárga), és éjszakai(színtelen) lencsékkel.

2014. jún. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 polarbeer válasza:

Én sokat biciklizem lakott területen kívül nagy sebességgel, és valóban, zavaróak tudnak lenni az apró repülő rovarok. Nem szarvasbogárra, meg dongóra kell gondolni, hanem 1-3 mm-eres kis szúbogarakra, tripszekre, levéltetvekre, stb..


A gond nem az, hogy árt a szemnek, mert ha kipislogod, kijön. A legfőbb probléma az, hogy mikor belemegy a szemedbe, ösztönösen odanyúlsz a kezeddel, nem figyelsz a kormányra, és könnyen baleset lehet belőle.


Megoldás: bármilyen szemüveg. Én 1500 Ft-os LIDL-s átlátszó, cserélhető betétes "napszemüveggel" tolom sok éve.


Üdv.:

polarbeer

2014. jún. 20. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
haverom most vett 1500ft ért a decatlonban szemüveget, minimálisan torzít, nagyít mindent ha 2-3 órát a szemeden van, utána nélküle órákba telik, mire hozzászoksz a normál látáshoz, biztosan nem tesz jót. lehet, hogy van 1-1 kivétel, pl ami tavaly volt a lidlben, azt sokan dicsérik, de én óva intek mindenkit, az olcsó szaroktól.
2014. jún. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KovA1963 válasza:

Árthatnak, de ritkán - viszont kellemetlenek.

AZok a muslincafélék amik hajlamosak gayakorta beletalálni az ember szemébe nem ártanak, de elvileg jöhet bármi, ami árthat.

Ám valőszínűleg az effélék nagyobbak és nem repülnek ilyen sűrűrajokban- ritkbb is a találat másrészt sokkal inkább észlelődik az ember és automatikusan bezár a szempilla és megvédi a szemet.

Jobbat én sem tudok, vagy szemüveggel bajlődás, vagy tűrés illetve a rajok észlelésekor hunyorgás és lassúbb tempó. Én az utóbbit választom. A zöld ködben hajtós teljesítménybringázás helyett - a körülményekhez alkalmazkodó közlekedési stílus - akkor is, ha sportcélú.

2014. jún. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!