Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Szeretnék a bringámhoz klipsze...

Szeretnék a bringámhoz klipszet venni, ehhez bármilyen cipő jó?

Figyelt kérdés

Van egy egyszerű bringám, amire szeretnék klipszet rakni, nem is annyira a teljesítménynövelés miatt, hanem azért, hogy legalább kb egy helyen tartsa a lábamat, ne rázkódjon le róla.

SPD-t nem szeretnék és pénzem sincs rá, de igényem sincs rá, abszolút hobbiól bringázok, heti 50-60 km-t.

A kérdésem az, hogy bármilyen cipővel használhatom a klipszet? Most egy régebbi túracipőt használok, aminek bordázott a talpa, mint amelyen egy túracipőnél elvárható. Normál pedálon okés, de attól tartok, hogy ha rászíjazom magam a pedálra, még ha nem is húzom túl szorosra (mert ugye nem a teljesítménynövekedés a lényeg), akkor is ha ki kell bújni belőle, a cipő recéi meg a pedál recéi összeakadnak.

Lehet, hogy cipőt kéne váltanom?



2014. júl. 13. 21:02
 1/2 anonim ***** válasza:
Ha ráhúzod, akkor nem tudod hirtelen kivenni, ez azért sima ügy nem? Én nem húztam szorosra, csak hogy könnyen belebújhassak és a kibújáshoz is csak hátra kellett húzni a lábam. De már így is sokat segített a pedálon maradásban. Keress valami kemény talpú csukát (ótvartos kínai szarok között mindig akad ilyesmi :)) az jóval kényelmesebb, mint egy puhatalpú csuka :)
2014. júl. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Alex Fly ***** válasza:
Én is így használom, semmi gond nincs vele. De ha aggódsz, vegyél rá szíj nélküli klipszet.
2014. júl. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!