Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Fel lehet jelenteni egy...

Fel lehet jelenteni egy kerékpár szervízt ha odavittem a kerékpárom, és silány munkát végeztek?

Figyelt kérdés

Amikor odavittem a kerékpárom (összteleszkópos mountain bike) elkezdték ócsárolni, hogy inkább dobjam ki és vegyek új kerékpárt, végül nagy nehezen elvállalták a munkát, hogy nem ígérnek semmit (ekkor kellett volna kifordulnom onnan). Egy nyolcas volt a kerékben, amit javítani kellett volna, és a fékeket kellett volna beállítani.

Amikor visszamentem a szervizbe, átadták a kerékpárom és két küllőt eltörtek ezek a barbárok, de még a féket se tudták beállítani normálisan, alig javult a fék erő. Kifizettem a "javítást" és közöltem velük, hogy kérem a kártérítést a törött küllők miatt. Erre mondták, ők nem ígértek semmit, ilyen szar biciklivel nem tudnak mit kezdeni. Ekkor telt be a pohár, nem akartam balhét, így inkább kimentem és bevágtam az ajtót magam után.

Ezek milyen szakemberek? Hogy képes az üzletük fennmaradni, ha eltörik a küllőket és még féket se tudnak javítani? És van bőr a képükön pénzt kérni. Ennyi erővel nyitok egy autószervizt, szétverem kalapáccsal az autókat javítás helyett és benyújtom a számlát. Hihetetlen.



2014. júl. 16. 13:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
46%
Az ilyenek gyökerek, egyszerűen nem kellett volna kifizetni.
2014. júl. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
De akkor rám hívják a rendőröket. Épp ez a rossz ebben, hogy teljesen ki van szolgáltatva az ember.
2014. júl. 16. 13:14
 3/19 anonim ***** válasza:
94%

"Némiképp meglepő eredményt hozott a szervizek felkeresése, ugyanis ahogy szóba került, hogy milyen gépről és milyen feladatról lenne szó, 10 boltból 7 kerek perec kijelentette, hogy felárért sem foglalkoznak ezekkel a bringákkal. A másik 3 helyen elvállalták volna, azzal a kikötéssel, hogy nem vállalnak garanciát a szerelésre. Vidám helyzet, no. Aztán jöttek a szerelők rémtörténetei beállítás közben eltört fékkarokról, 2 naponta rémült nyolcasba ugró felnikről, centrírozás közben elszakadt küllőkről, leszakadt hajtómű csillagokról, törött pedálokról, lefittyedt kormányokról és persze folyamatosan náluk reklamáló páciensekről."


[link]

2014. júl. 16. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Beleolvastam a cikkbe, de néhány ostoba milliomos véleménye, akiknek a kerékpár onnantól számít kerékpárnak, ha legalább 6 számjegyű összegbe kerül, nem segít a problémámon. Nem menő kerékpárt akarok, hogy megdicsérjen a szervizes! Nekem közlekedésre kell a bicikli, a szerelők pedig képtelenek voltak tisztességes munkát végezni, és amit tönkretettek, nem fizették ki nekem.
2014. júl. 16. 15:18
 5/19 anonim ***** válasza:
96%

Az a cikk nem marhaság. Ezek a tecsó és ósünbájkok ön és közveszélyes gépek. A szerelők azért nem akarnak ilyen izékkel foglalkozni, mert csak üresben pörög a munkaóra. Szarból nem tudnak várat építeni. Semmit sem érnek, tré az anyaghasználat, a kivitelezés, minden. A nagy tévedés ott szokott lenni, hogy bringát lehet venni 40k-ért a húspult mellett. Ugyanaz, mint az autóknál. 100k-ért vehetsz egy határ hulladékot, vagy veszel egy értelmesebb autót 500k-ért használtan.

Még mielőtt szó éri a ház elejét, volt tecsóbájkom, semmit sem ért, sosem volt élmény vele bringázni, cserébe már 1 hónap után szervizben volt, ja és 20 kilós kb. Csak egy dologra jó: kocsmába elgurulni, ami 100m-re van. Most van egy értelmes bringám, 188k-ért vettem. Nem is érdemes összehasonlítani a kettőt, egyszerűen két világ.

És igen, csóró az ország. De pl nincs pénzem jó autóra, így nem is veszek, holott egy guruló vashulladékra azért futná még. Ugyanez bringára is értendő.

2014. júl. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%

Egy 40 ezer forintos bicikli nem bicikli!


Nekem egy peugeot országútim (KB: 17 éves!)van ebbe tettem új hátsó kereket tavaly. A kerék ára 70 ezer volt gyors kioldó és a kazettás 7 sebességes fogaskeréksor nélkül és még ez sem nevezhető szuper minőségnek.


Nem vagyok milliomos majdnem egy évig gyűjtöttem a kerékre.

2014. júl. 16. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

"Ezek a tecsó és ósünbájkok ön és közveszélyes gépek."

Praktikerben vettem a kerékpárom, szóval ez nem talált.

2014. júl. 16. 17:49
 8/19 A kérdező kommentje:

"Nekem egy peugeot országútim (KB: 17 éves!)van ebbe tettem új hátsó kereket tavaly. A kerék ára 70 ezer volt gyors kioldó és a kazettás 7 sebességes fogaskeréksor nélkül és még ez sem nevezhető szuper minőségnek. "

Te mit szólnál, ha szervizesként eltörném a 70 ezer forintos kerekednek a küllőit? Utána pedig nem lennék hajlandó kártérítést fizetni?

2014. júl. 16. 17:53
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Praktikeres is ugyanaz a téma. Úgy látszik, nem értetted meg a mondandóm lényegét, ha ezen fennakadtál.

Nem mellesleg azok a küllők valszeg olyan silányak, hogy kisebb terhelésre szétszakadnak. Kártérítést érte? Jogos, én is reklamálnék érte, a szervizes srác helyében adnék 100ft-ot, és letudnám az egészet.

Nem bántásból, de nyugodtan kidobhatod azt a bringát. Gyűjtsél egy értelmesre.

2014. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
73%
valóban hülyék voltak a szervizesek, én is dolgoztam bringa szervizben 2 évet, 1 dolgot megtanultam, az olyanokat mint te, ki kell kísérni az ajtón kívülre és elköszönni.... szarból nem lehet várat építeni, te meg elvárod... nos akkor javaslom tanulj meg kereket centrírozni aztán próbáld meg magad megcsinálni, meg fogod látni, hogy nem olyan egyszerű egy hulladékot megjavítani...
2014. júl. 17. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!