Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Napi másfél, két óra biciklizé...

Napi másfél, két óra biciklizés hatással van rám?

Figyelt kérdés

Semmit nem mozgok, úgyhogy kitaláltam, hogy napi 2 órát fogok biciklizni, persze aktívan, emelkedőkkel meg minden.

De sokan azt mondják hogy semmi értelme sincs mert alapból nem mozgok stb...

Főleg a fogyás miatt akarok biciklizni, kb 10 kiló felesleg van rajtam, talán egy kicsit kevesebb.

szerintetek használ? értelme biztos van, mert a mozgás csak jó... gondolom

köszi ha válaszoltok!



2014. aug. 1. 13:24
 1/7 Snapette ***** válasza:
100%
Természetesen használ, nincs olyan mozgásforma, ami "fölösleges". Pláne, ha amúgy keveset mozogsz.
2014. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Napi 40-60 perc, folyamatos bicajozás elég. Könnyedén tekerj nem kell lihegni de ez az idő megállás nélkül legyen.

Heti 3x csinálhatnál valami más jellegű mozgást is ami megterheli a mellet, hátat, vállat és a karokat is.

akár a Fegyencedzés is jó.

A kajálásodon fog múlni nagy részben (kb. 70%-ban) a sikered. Egyél nagyon bőven, csirkét, tojást, zöldséget, mérsékelten rizst, t.k kenyeret, tésztát. Kerüld az édes ízeket (cukrok miatt) igyál bőven vizet 3-4 liter.

Edzés és bicajozás után, azonnal fehérjebevitel bőven.

2014. aug. 1. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Galaxis. ***** válasza:
Diéta a lényeg!
2014. aug. 1. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszokat, tényleg nagyon sokat segített!!!! :) (Főleg 2.válaszló) :D
2014. aug. 1. 15:12
 5/7 anonim válasza:
Igazabol ha te napi ket orat elkezdesz tekerni abba se akarod majd hagyni
2014. aug. 5. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jah hát jó lenne ha lenne valami bicós közösség vagy istentudja xD ahol az ilyen lassabbakat is befogadnák ^^
2014. aug. 5. 20:34
 7/7 anonim válasza:

A lassabbakat azonnal befogadják csak nem látod... Mert akkor eleve balesetveszélytelenebb vagy. Hidd el, seperc alatt megvannak a biciklisbalesetek, és az sem kell hozzá, hogy ne tartsd be a kreszt... Legyél rendkívül óvatos. Jó, igaz, én egy balesetet látva tanultam ezt meg, vétlen voltam - máskor meg majdnem elütöttek egy random autó a szomszéd udvarból át a csucsforgalmon - nem is tudom, hogyan gondolta.....

Szóval a lassuság van hogy előny, de nem mindig.

Legyél kérlek nagyon körültekintő. Volt egy cikk a neten valahol, hogy néhány másodpercre vakok vagyunk vezetés közben is, mert ilyen a látás folyamata. Keress rá a neten, sokat segít és tudatosít benned is, ha tisztában leszel vele, hogy hiába nézel, olykor nem láthatsz. Ezzel mindenki így van. De ha tudod hogy sok autós is csak néz, és annak jó esetben a fele tudja (ez egy becslés), hogy csomószor nem lát, akkor már óriási előnyöd van. És ugye a Kresz arról szólna, hogy előzzük meg a balesetveszélyes helyzeteket. Hajrá!

A lassúság nem lesz hátrányodra, de persze olykor meg legyél gyors ha kell. Jó biciklizést :)


Egy sorstárs, aki olykor elmebeteg módon napi két órát teker, ebből fél órát zakkant városi forgalomban..

2014. aug. 5. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!