Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A kerékpáromon a láncot,...

A kerékpáromon a láncot, racsnit, láncváltót letisztíthatom féktisztítóval? Ezek az alkatrészek egy kicsit porosak-koszosak.

Figyelt kérdés

2014. aug. 18. 23:36
 1/6 Wadmalac ***** válasza:

Hátsó sort inkább ne, előfordulhat, hogy belefújsz a csapágyba és kimosod a zsírt.

Az jó, bár egy kissé időigényes eljárás, hogy a féktisztítóval átitatott ronggyal egyenként minden fogaskerék közti hézagot kisikálod. Rongy félbe hajt, a hajtásél be a fogaskerék közé és megfeszítve húzgálod ide-oda, mint a törülközőt a hátadon.

Macerás, de így lesz igazán tiszta.

Én egyébként a láncra is brigéciolt használok, ecsettel felhordva.

2014. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát pedig még mielőtt irtal lefujtam a sort, es csörög amikor hajtom, ugyhogy kimostam a zsirt :-(. Akkor most a racsnit le kell szedni és a kónuszt bezsírozni?
2014. aug. 19. 12:21
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

Ha a láncod is le van zsírtalanítva és nincs még újrakenve, akkor nem az zörög?

Érdemes venni egy lánczsírzó spray-t, azzal befújhatsz a racsni csapágyába is, feltéve, hogy tényleg az zörög. Ez segíthet, de igazán egy újrazsírzás kellene, ami viszont nem sufnituning játék. Kell hozzá célszerszám meg némi rutin, mert különben káromkodhatsz ,amikor harmincvalahány 3 mm-es csapágygolyó pattog szanaszerte.

2014. aug. 19. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Wadmalac ***** válasza:

A szabadonfutó szétszerelése jó kis játék, kazettás és menetes racsninál is hasonló, csak a kónusz rögzítés más és a kilincsek kialakítása tér el némiképp.

A régi békebeli menetes hátsó sor racsnijának szétkapása megnézhető itt a könyv 58. oldalától:

[link]

Remélem ez elég ahhoz, hogy elijesszen.

Én már csináltam sok ilyet, de sosem szívesen, iszonyat copós meló.

2014. aug. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Most már nem csörög. De, akkor tényleg a lánc csörgött, mert most ahogy lekentem, már nincs semmi zaj. Köszi a segítséget. Racsnileszedést még nem csináltam, de tudom hogy nem egyszerű, célszerszámok is kellenek (kónuszkulcs, racsnileszedő) stb. Kösz a segítséget!
2014. aug. 19. 19:45
 6/6 anonim válasza:
Takarításhoz meg használj száraz rongyot!
2014. aug. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!