Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 3 évig állt a bicajom, ma...

3 évig állt a bicajom, ma megpróbáltam felpumpálni, de nem ment bele levegő (a pumpa mutatta a nyomás növekedést, de a szelepnél megakadt, és a rendszerben maradt). Első-hátsó dettó. A pumpa lehet rossz, vagy a bicajkerék?

Figyelt kérdés

Nem olcsó pumpa, de asszem rég volt már az is használva. Üresjáraton fújja a levegőt rendesen, normálisan.

A bicaj meg 3 éve áll, és eléggé lapos a kerék már egy ideje


2014. okt. 25. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
Ki kéne szedni a szelepet.vagy uj belső gumi.legalább lesz 2 tartalékod.2000ft ..
2014. okt. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szerintem a szelep tele ment kosszal szedd ki a szelepet és szedd ki belőle a koszt :) a méhek beleszoktak fészkelni néha vagyis nekem ilyen bicómba ami ennyit állt annak a szelepjében mindig volt valami szutyok.
2014. okt. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Titusztitusz ***** válasza:
Jó esély van rá, hogy nem a gumikkal van a probléma, hanem a PUMPA SZELEPÉVEL...Próbáld meg egy kis csavarhúzó fejét beledugni a pumpa szelepébe, és a belül lévő gumi tömitőgyűrűt körkörös mozdulatokkal szélesebbre tágítani...Aztán majd próbáld meg újra a pumpával a pumpálást...
2014. okt. 27. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Na mi lett??
2014. okt. 27. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Wadmalac ***** válasza:

Milyen szelep?

A Presta szelepeket a csavar kitekerése után meg kell indítani, benyomni, hogy egyet kifújjon. Az a kis záró műanyag kúp elem úgy be tud ékelődni hosszú állásban, hogy a pumpa levegője nem indítja meg.

Dunlop- meg motorszelepnél érdemes tényleg kivenni a szelepbetétet, kifújni, kitisztítani.

Ha ez már rendben van és még mindig gond van, akkor tényleg lehet a pumpa is a hunyó.

2014. okt. 27. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Lehet hogy a belsőben lévő szelep ragadt be, berozsdált vagy valami.
2015. szept. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

már el is felejtettem ezt a kérdést :D

azóta megoldódott, bár később újra feljött ez a gond

a guminak a szelepe volt az, ami nem akart kioldani, így nem tudtam levegőt pumpálni bele

2015. szept. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!