Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen alkatrészeket tegyek...

Milyen alkatrészeket tegyek downhill/freeride biciklibe?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy valamikor jövőre összerakok egy jó fajta összteleszkópos biciklit, valószínú egy használt Giant Glory-ból (vagy hasonló minőségű felsőkategóriás agyonüthetetlen Kona? UMF? egyéb? össztelós Alu vázzal)


Jelenleg egy 1997-es acélvázas 26" MTB-m van, újabb alkatrész trendeket nem igazán ismerem. Mennyim van rá? Fordítsuk meg a kérdést: nem sürgős a dolog, a télbe tavaszba belemegyek a jelenlegi géppel, mert nincs szétesve, csak szétrázza a hátsó felem, és nem tudok vele vadulni. Ha valami sokba kerül, megveszem később.


Elvárások / célok:

-1. modern szabványú alkatrészek, jó alkatrész-utánpótlás


-2. Egyszerű szerelés otthon is.(Nem akarok hidraulikát mert állítólag ha fejre fordítom a bicit, kifolyik belőle az olaj. De akkor hogy veszem ki a kereket foltozáshoz? Hogy centírozok?)


-3. Strapabírás nekem fontosabb mint a tömeg. A jelenlegi gép is 25 kiló, én 90-95 szóval némi plusz súly nem ügy.

(viszont bírnia kell, ha a váz eldől vagy megütődik az oldala letámasztáskor)


-4. Lehetőleg 26" kerék mert akkor a télire beszerzendő szeges gumik ( pl. Continental Spike Claw) jó lesz jövő télire is.


-5. Agydinamós első kerék kell, tartalék áramforrásnak de a világításom első sorban aksiról fog menni (Elektronika már készen van, és unom a dörzsölős dinamókat, sokszor cserben hagynak ha kifogy az aksi.)


-6. Lehessen vele vadulni: Lépcsőn legurulni, legalább fél métert lepottyanni, járdaszegély, nagy kátyúk, sáros traktor-keréknyomos töltésoldalon meg földes erdei úton menni, szűk kanyarokat bevenni.


-7. Ballonosabb defekt-védett gumik, és legyen benne belső, mert azt meg tudom foltozni. Meg olyan felni ami megtartja ezeket a gumikat.


Ja és: NEM verseny célra kell, hanem napi nyúzós használatra, -20C-tól +40C-ig, esőben, hóban,jégen, sárban, éjszaka,lezárva, stb. (Ebből köv: kellene rá sárvédő és lámpa, meg lezáró-tartó hely 2 db Abus Bordo/hasonlónak is, meg kis táska láthatósági mellénynek és pár szerszámnak)


Fontos: NE legyen benne gyors-záras alkatrész mert azt el lehet lopni puszta kézzel...



2014. okt. 29. 12:06
 1/5 A kérdező kommentje:
Most látom, gyors záras alkatrészhez mintha lenne valami csere csavar, amivel már nem lehet ellopni... Ezt kapni is lehet Magyarországon? Mivel kompatibilis, és mennyire egyszerű berakni?
2014. okt. 29. 12:52
 2/5 Say My Name válasza:
1) Mégis milyen DH bringát akarsz te hidraulika nélkül? Egy normális DH bicó alap, hogy elől hátul tárcsafékes és ezekből is hidraulikus nem valami kis gagyi bovdenes rettenet. A másik pedig, hogy egy jó minőségű hidraulikus fékből semmilyen olaj nem folyik ki, nem tudom honnan veszed ezt a baromságot. 2) Ha alumínium vázat veszel lehet az milliós kategória ha eldől/kavics felpattan és szerencsétlenül találja el akkor bizony horpadni fog ezt csak úgy kerülheted el ha ki sem viszed terepre, innentől kezdve meg DH bicót sem érdemes venned ez ugyanis erősen benne van a pakliban. 3) Ezt az agydinamós hülyeséget ugyancsak nagyon gyorsan felejtsd el. Kezdjük ott, hogy egy gyártó sem kínál agydinamót ilyen jellegű használatra mert az első terepen történő használatkor felmondaná a szolgálatot az alkatrész. Másfelől meg ha van aksis lámpád minek erőlködsz a dinamóval, teljsen fölösleges az egész. Vegyél inkább egy megbízható első agyat amit rendszeresen szét tudsz szedni és tudsz benne csapágyat cserélni ha szükséges. Ahogy az előbb említettem tárcsafék nélkül nincs DH bringa így olyan agyat vegyél amire tárcsa is szerelhető. 4) Mivel nem vagy egy pehelysúlyú alkat így mindenképp strapabíró felnikre lesz szükséged főleg ha terepen és városban is akarsz vadulni. Jó választás lehet a Sun MTX 33/39, Sun Double Track felni. Egyik típus sem könnyű de jó aggyal és jó küllőkkel fűzve atombiztos lesz. Külső gumiból 2,5-ös szélességű erősített oldalfalú gumit érdemes nézni, elég jók a Maxxis külsői (Minion, High Roller)5) Ha télen is használni fogod előre szólok, hogy nagyon nem fog jót tenni az alkatrészeknek, télen inkább használnám a jelenlegi bringádat és a DH bicót óvnám a sótól és latyaktól. Ugyancsak rossz ötletnek tartom a bringa ide-oda láncolgatását és magára hagyását. Egy DH bringa nem városi használatra való márcsak azért sem mert nem épp kellemes dolog terepgumikkal és elől hatul rugózó géppel kínlódni az aszfalton, plusz egy értékesebb bringát előszeretettel próbálnak meg ellopni.
2014. okt. 30. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Kösz a választ! a javasolt felnit és gumit mindenképpen megnézem.


" nem tudom honnan veszed ezt a baromságot." Mindenfélét olvasgatok neten, egyáltalán nem kizárt hogy baromságok is vannak közte.Főleg kicsit új nekem a témakör.Elnézést kérek ha hüyeségeket írok. Milyen típus(ok) a jó minőségű hidraulikus tárcsafék?


Kerékagy: Jól gondolom, hogy az átütőtengelyes a tuti? többféle méretet látok. A legkisebb, 8mm-es az ér valamit? Mármint a jelenlegi csavaros átmérője is kb efféle lehet, fejből nem tudom. Menjek inkább a 15-ös átütőtengely felé? A vázon is múlik, milyen tengely fér bele? ezt az infót hol találom meg? És a gyorszáras alkatrészek is kerülendők DH-ra akkor, mert vékony a tengelyük?


Van acél DH váz is? nem baj ha nehéz.... a jelenlegi is az...


Dinamó: akkor inkább betervezek egy nagyobb aksit... amúgy a dinamót most is csak tartalékként használom...


Milyen küllőket használjak? most DT küllőm van, közönséges vastagságú típus, kb 50-60/db kerültek. Ez jó? vagy van ennél erősebb, mert szívesebben vennék olyat.


"nem épp kellemes dolog terepgumikkal és elől hatul rugózó géppel kínlódni az aszfalton" Úgy olvastam, a jobb vázak kevésbé pogóznak hajtáskor meg fékezéskor. A terepgumi az amúgy is jól jön nekem a sok padkázás meg vacak utak miatt. És ritkán megyek 20-nál gyorsabban, nem sietek, általában friss levegőt szívni megyek ki tekerni.


" egy értékesebb bringát előszeretettel próbálnak meg ellopni." Ezért kérdeztem, hogy hova fogassam fel a meglévő meg a még egy beszerzendő ABUS Bordo-t. Felső csőre egy meg alsóra egy? Munkahelyen zárt tárolóba van, máshol meg a jelenlegit se hagyom fél óránál tovább... meg van még egy Kryptonite U-lakatom is.


Tárcsafék, bónusz kérdés: azokat a tárolókat, ahova az első kereket kell betolni, tárcsafékkel nem is tudom használni, ugye, mert elgörbülhet a tárcsa?

2014. okt. 30. 14:30
 4/5 anonim ***** válasza:
Ez az agyonüthetetlen Konás kijelentés egy kicsit megmosolyogtatott :D 2006 óta hihetetlenül lecsökkent a színvonala, viszont a régiek azok tényleg megölhetetlenek. A Specialized big hit, és umf vázak jó választások, vagy pedig egy régebbi Kona. A "-2" kijelentésed egetrengető, ha így lenne akkor ugratás közbe is kijönne az olaj. Egy össztelós biciklivel pedig sok baj van, a forgáspontokban csapágyat cserélni, a dh teleszkópot karbantartani, nem hinnéd el milyen bonyolult, persze nem kell megijedni, rengeteg segítséget lehet kapni, szóval megtanulható :) Na jó, őszintén szólva nagyon lefárasztott a kérdésed, ennyi hülyeséget régen láttam egy helyen, viszont az előny hogy normálisan tetted fel a kérdésedet. A 2-es válaszoló már elég sok mindent leírt, én sem vagyok öreg róka, szóval azt tudom javasolni hogy olvasgass utána a dolgoknak (nagyon sok infót meglehet találni), és lépj be ebbe a két facebookos csoportba: [link] , [link] . Ha veszed a fáradtságot és visszaolvasod az itteni posztokat, aztán pedig kérdezel akkor nagyon szívesen fognak segíteni.
2015. jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
az 1. válaszolónak, írnám, kiegészítés képpen, hogy vannak jó dh bicók tárcsafék nélkül. nagyon ritka, de van egy pár belőlük, amik hidraulkus FELNIFÉKKEL vannak felszerelve. ennek az az előnye, hogy ha nagyon beteg terepen használod, pl hegyomladékokon akkor, elég nagy az esély kő felverődésre. és ha a tárcsát véletlenül eltalálja, egy ilyen kő,akkor meggörbül, és hasznlhatatlan lesz. ezzel szemben a hidraulikus felniféket lehet normálisan gyepálni. sajnos van hátránya is: sokkal drágább mint egy tárcsa fék., és nehezebb hozzá, jó felnit venni. mivel, az igazi dh felniket tárcsafékhez gyártják... amugyminden mást tökélettesen leírtál! ( ezt az egészet nem kötöszködés képpen írtam, csak kiegészítésnek, én sem tudok mindent.)
2016. aug. 15. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!