Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 30 perc biciklizés után miért...

30 perc biciklizés után miért zsibbad el a faszom mindig?

Figyelt kérdés
Ez így tudom viccesen hangzik, pedig nem az. Úgy kb. 30 perc biciklizés után úgy elzsibbad, hogy egyáltalán nem is érzem. Ez nagyon ijesztő és szar érzés. Mi lehet az oka és mit tudnék tenni ellene?

2014. nov. 23. 01:12
1 2
 1/11 anonim válasza:
82%
nekem egyszer ulestol zsibbadt el. mar probaltam masztizni is ugy, kb 1 oraba telt mire elelveztem, de akkora hatalmasat meg sosem lottem! :)
2014. nov. 23. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanígy vagyok a szobabringával,fullra elzsibbasztja a tököm akárhogy állítom az ülést és akármilyen ülést is teszek rá.Úgyhogy vettem egy betétes bringás gatyát abban valamivel jobb tekerni,plusz 15 percenként abbahagyom és járkálok 2-3 percet majd folytatom.
2014. nov. 23. 02:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 hankaapuja válasza:
28%

Bicajozás előtt szurkáld tele akupunktúrás tűvel. Arra figyelj, hogy ne ülj a nyeregbe, mert fájdalmas lehet. Mire letelik a fél óra, a hátsód, meg a combod fog zsibbadni, és elmúlik a panaszod...

Ez a javallat szobabiciklire is alkalmazható...

2014. nov. 23. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
ezért kell a férfiaknak prosztata kímélő nyereg.
2014. nov. 23. 04:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 SullaFelix89 válasza:
100%
Ilyen gondom nekem is van bár nem fél óra hanem 1,5-2 óra terepbiciklizés után, speciális nyereg kell meg a prosztatát sem árt megnézetni, ha neked ilyen korán jelentkezik a zsibbadás. :(
2014. nov. 23. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Tudnék neked ajánlani jó, prosztatakímélő nyerget, ha leírnád nekem privát üzenetben, hogy mekkora a farkad mérete. Csak a vastagsága és a hossza kell, előre köszi. :)
2014. nov. 23. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nálam az volt a probléma az első bringámnál, hogy picit fölfelé állt a nyereg orra és pont ott nyomhatott ahol nem a legjobb. Volt, hogy a zsibbadás már a lábamig is eljutott és leszálláskor majdnem eldőltem. :) Barátom tanácsára vízszintesbe vagy picit előre döntve állítottam be a nyerget és azóta nem zsibbadok semennyire.
2014. nov. 23. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Wadmalac ***** válasza:

[link]

[link]

[link]

[link]


Remélem ,egyértelműen látszik, mi a férfi nyereg lényege.

Meg a beállításra is ügyelj, a nyereg orrát ne emeld vízszintesnél feljebb.

A nyeregmagasságot is pontosan be kell lőni, akár magas, akár alacsony, magas lehet a nyereg-terhelés.

A rossz és rosszul beállított nyereg (főleg hegyre fel tekerésnél) elszorítja a here környéki fő ereket.

Az csak egy dolog, hogy lezsibbadsz, de hosszú távon impotenciát okozhat (mint sok régi TourDeFrance versenyző elsírhatja).

2014. nov. 24. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A lukas nyerget nagyon tudom ajánlani, előtte én is sokat szívtam a mogyorózsibbadással. Persze körbejártam én is a szokásos állítgatási küzdelmeket, cseréltem is párszor nyerget, szart se ért az egész. A lukas nyereg hozta meg a megváltást. Pár éve ilyennel járok, új dimenziót adott :)
2014. nov. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Mert lehet, hogy 40 percet kellett volna tekerned.
2014. dec. 20. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!