Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hegyi kerékpárhoz hol lehet...

Hegyi kerékpárhoz hol lehet kapni bedugható, egyenes kormányszárat? Vagy ha ilyen nincs, hogyan lehet benne kicserélni a kormányfejet másmilyenre?

Figyelt kérdés
Az eredeti kormányszár L alakú benne, amitől kb. 10 centivel messzebb van a kormány, mint ahogyan kényelmes lenne. Megfordítani nem tudom, mert a 20 cm már nagyon sok, majdhogynem belóg az üléshez. Van itthon régi retro bicikli, abból próbáltam az egyenes szárat áttenni bele, de kb. 1 mm-rel vastagabb, mint kellene. Nézem a neten az alkatrészboltokat, de mindenhol 22,2 mm-es szabványt látok, ez meg kb. 21 mm. Hogyan lehetne átalakítani?
2015. ápr. 25. 23:37
 1/3 anonim ***** válasza:

Erre találták ki az állítható kormányszárat: [link]

22.2 és 25.4 méretben van, 21 nem létezik.

2015. ápr. 26. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ilyeneket én is nézegettem a neten, csak hát nem valószínű, hogy belemegy. Bár még reménykedem, hátha nem jól mértem le, és valójában a retro bicikli kormányszára vastagabb 22,2 mm-nél.
2015. ápr. 26. 13:27
 3/3 A kérdező kommentje:
Megoldódott. Voltam kerékpáros szaküzletben, tényleg nem lehet hozzá másmilyent kapni, régi típus és vékonyabb a mai szabványnál, viszont amikor mondtam, hogy azért kellene, mert túl messze van a kormány, felvilágosítottak, hogy az ülést is lehet állítani, előbbre tudom tolni. Most tökéletes. :)))
2015. ápr. 27. 14:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!