Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Alumínium váz festése házilag?

Alumínium váz festése házilag?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Alumínium biciklivázamat szeretném átfesteni. A kérdésem az lenne, hogy tudnátok-e valami alapozót ajánlani, ami kifejezetten a nehezen festhető fémekre, pontosabban az alumíniumra készült? Interneten én is találtam jó párat, de inkább a festékkel, festéssel szerzett tapasztalat érdekelne.

Eloxálás nem jöhet szóba a méret miatt.


A festéket rá is szeretném égetni, kb 150 fokon 15-20 percig. Erre egy nyitott sütőajtó elé hőszigetelő elemekből épített kis kemencére gondoltam. Csak azt nem tudom, hogy ez bármilyen alapozónál a tartósság növekedését okozza-e? Fedőfestéket is érdemes ráégetni? Illetve ezt a festék fújása után mennyi idővel érdemes csinálni?

Előre is köszönöm a segítséget!


2015. jún. 20. 12:43
 1/7 anonim ***** válasza:
eloxálom én neked... 500
2015. jún. 20. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
építő jellegű hozzászólás volt :)
2015. jún. 20. 13:50
 3/7 anonim ***** válasza:
69%
Most komolyan nem lenne egyszerűbb elvinni egy műhelybe, mint leégetni a házat barkáxsolás közben, aminek még az esetleges végkifejlete is ocsmány lesz?
2015. jún. 20. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Tudod vannak emberek, akik szeretik megcsinálni maguk a dolgokat. Milliónyi ötletemre mondták már, hogy baromság, vidd ide meg oda. Aztán ha meglátják az utcán az eredményt akkor meg csodálkoznak. De én nem vagyok ennyire makacs ember! Műhelyben szerinted mennyi lenne? Vagy csak ideírtad mindenféle tapasztalat nélkül?

Biztos tartósabb a dolog, mint a házi barkácsolás, de engem az ár/érték arány érdekel.

Most nézegetem a szinterezést, ennek az ára nem tűnik húzósnak. Egy drágább alumínium alapozó ára.

2015. jún. 20. 14:54
 5/7 Dreigang ***** válasza:
Valóban, szinterezés/elektroszatikus porszórás, de ott sem égetik, hanem ráolvasztják a festéket 178°C körül. Tartós lesz és profi, persze közel sem olyan szép, mint az elox.
2015. jún. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Wadmalac ***** válasza:

Festékboltokban lehet kapni alapozót kifejezetten alu és saválló anyagokra. Erősen lúgos, belemaródik a felületbe és nem fog lepotyogni. Némileg drágább a sima alapozóknál, de nem vészes. A fedőfesték, lakk már ugyanaz mint normál anyagoknál.


Egyébként én már festettem úgy fémtiszta alufelnit, hogy (mivel nem volt alu alapozóm) a finoman felcsiszolt felnit lefújtam a sima háztartási hideg zsíroldó pumpás flakonnal, hagytam rajta állni egy órát, úgy bemarta, mintha homokfújva lenne, utána lemostam brigéciollal és utána sima vízzel, áttöröltem nitrohigítóval és sima alapozóval és utána 2K fényezéssel lefújtam.

Ez volt 5 éve, mai napig nem pattog.

2015. jún. 24. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
megcsinaltam amit irtal kedves utolso. ezustszinu lett a zsiroldozas után ez jó? mennyire elengedhetetlen még a higitozas utan az alapozás és az mivel kell? fujos akril lakk jó? mi az a 2k festék? kell még esetleg ra égetni a festéket mondjuk otthon a sutobe?
2022. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!