Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Balaton körbetekerése mennyi...

Balaton körbetekerése mennyi idő nagyon-nagyon kényelmesen?

Figyelt kérdés

Ha nem vagyok túlságosan edzett kerékpáros és sok mindent meg is szeretnék nézni az út során (kilátók, múzeumok, strandok, stb...), nem pedig csak tekerni, akkor max. 7 nap elég lehet? Családdal mennénk...

A válaszokat előre is köszönöm!



2015. jún. 29. 20:45
1 2
 1/12 TappancsMancs ***** válasza:

Gondolom kis nyári viccelődés belefér :D A Balaton parthossza majdnem 200 km, ha nagyon erősen nyomod mondjuk 200 km/ó -val akkor egy óra és sörözhetsz a parton. :D


Amúgy ha 10 km/ó-val mennél az 20 óra alatt körbeérnénk, de legyen egy nap, ez egyszerű tekerés. Az egy hétbe belefér a kilátós pihenőhelyes és mindenféle egyéb is. Az kényelmes is.

2015. jún. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 TappancsMancs ***** válasza:
Bocsi az elírásokért. Napi 3-4-5 óra kényelmes délelőtti tekerés és ebéd után már szabad a délután. Kb, de nem tekertem körbe.
2015. jún. 29. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 TappancsMancs ***** válasza:

amúgy biztos találsz hasznos tanácsokat meg tuti tippeket

[link]

2015. jún. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 tothp ***** válasza:
Napi 40-50 km tekerés (napi 5 óra 10km/h átlaggal) 5 nap alatt vidáman megy.
2015. jún. 29. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ez pite... egy ultratriatlonosnak.
2015. jún. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Rendben köszönöm! :)

Sosem voltam még ilyen biciklis sátras úton, épp itt az ideje... ;)

2015. jún. 30. 07:40
 7/12 anonim ***** válasza:

Minden evben van Balatont megkerulo program. A profik lenyomjak par ora alatt, de a legamatorebb emberek is letekerik egy nap alatt. Igaz, ilyenkor biztositva van az ut, tehat akadalymentesen haladhatsz es az is igaz, hogy az ilyenen resztvevok nem nezelodnek semerre, csak haladnak toronyirant.


Ha nem ilyen szervezett programon veszel reszt es raadasul nezelodni is akarsz, akkor tobb napos mutatvany egy ilyen kor.


Szerintem egy hetvege alatt kenyelmesen megteheted a tavot. 3nap/2ejszaka. Penteken lementek, vasarnap vege. Ha tul sokmindent megakartok nezni, vagy elcsamborogtok valamerre, esetleg eltevedte, akkor sem kell izgulni ... rengeteg helyen atkompozhatsz a tuloldalra es ezzel kicsit leroviditheted az utat (persze ezt csak akkor, ha valami problema miatt szorit az ido).


Legkenyelmesebb viszont 5nap lenne, hetfotol-pentekig. Satrazas, kajakeszites es egy kis furdes is beleferhet.


Amit irtal, hogy 7nap ... nos, ez a legkenyelmesebb, bar a hetvegeken eleg zsufolt a balcsi.


Szerintem osszatok fel szakaszokra a tavot es a pihenohelyeket azoknak a helyeknek a kornyekere tervezzetek, ahol valoszinu a legtobbet fogtok majd nezelodni.


Jo kis programok az ilyenek, irigyellek picit (igaz en mar iden letudtam a Balatont, hiszen egesz juniusban lent voltam).

2015. jún. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Wadmalac ***** válasza:
100%

Edzetlen kiscsalád napi 30-40 km-nél többet nem fog tekerni. Kicsit sportosabnak belefér napi 50-70 km. Rutinos bringás kényelmesen napi 100 km-t letol.

A Balaton körbe kb. 210 km.

Innen csak osztani kell. :)

2015. júl. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Szerintem edzés nélkül max. napi 30 km, az se baj, ha van egy szabadnap úgy a 2. vagy 3. nap után. Hét nap megoldható, de legyen pihenőnap!


Egy amúgy sportos, de rendszeresen hosszú távon nem kerékpározó barátom 2 nap alatt letekerte, a 2. nap már csak fájdalomcsillapítóval ment. A másik inkább feladta, vonatozott.

2015. júl. 2. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Wadmalac ***** válasza:
Én már sokszor letekertem egynapos teljesítménytúrán, de az tény, hogy jó felkészültséggel, jó bringával és így is 140 km után már az első jó érzés csak az volt, amikor túl voltam rajta. :)
2015. júl. 3. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!