Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mitől lehet, hogy az agydinamó...

Mitől lehet, hogy az agydinamó nem működik, és rosszabb minőségű úton ráz a fékkar a biciklin?

Figyelt kérdés

Ma estefelé mentem a biciklimmel, és a szürkület miatt bekapcsoltam a lámpákat, de nem világítottak. Nem kapcsoltam ki őket, viszont egy útegyenetlenségnél ahogy a bicikli megrázkódott, a bukkanással együtt kettőt rázott a kezemen a fékkar. Korábban ha ki volt kapcsolva a lámpa, akkor is éreztem nagyobb sebességnél fékezés közben zsibbadást az ujjaimon, de nem gondoltam erre még.


Egyébként egy Venice Aragon Comfort Line típusú biciklim van, 2011 óta, és estefelé (bekapcsolt világítással) nem volt túl sűrűn használva, de eddig ilyen probléma biztosan nem volt.



2015. júl. 18. 22:42
 1/4 anonim ***** válasza:
Zárlatos lehet valahol.
2015. júl. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És az ilyesmivel lehet kezdeni bármit is? Gondoltam rá, hogy lecserélném a dinamót, de ha ráz, akkor valahol a vezetékezésben is lehet valami gond, tehát a zárlat nem szűnne meg. Csak az a baj, hogy a vezeték hátrafelé a vázban fut, tehát az házilag szerintem nem cserélhető, és szervizben sem tűnik olcsó mulatságnak. Lehet, hogy jobban járok, ha hagyom ezt az egészet, és veszek két elemes lámpát előre meg hátra.
2015. júl. 19. 11:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha csak a vázban futó vezetékek hibásak, akkor azokat megéri cserélni, de ha az agydinamó ment ki, akkor mindenképp olcsóbb megoldás az elemes lámpa.
2015. júl. 19. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Ma ránéztem kicsit, és én inkább a dinamó hibájára gyanakszom, mert a vezetékezésben nem találtam komoly hibát, az égők is épnek tűntek.


A legfontosabbat pedig nem is mondtam, hogy teleszkópos elöl a bicikli, tehát annak az összenyomódásakor lehetett a rázás.

2015. júl. 19. 21:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!