Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mi a lényegi különbség MTB és...

Mi a lényegi különbség MTB és Cross kategória között?

Figyelt kérdés

Látom, a MTB inkább terep, de egy MTB keskenyebb gumikkal, és lockout-os villával szinte egy és ugyan az. Nem?

Vagy ilyen apróság is sokat számít a Cross-hoz képest?



2015. nov. 17. 17:40
 1/9 anonim ***** válasza:
A cross bicajok vázgeometriában, rugóútban, gumiban, és kerékméretben is különböznek a montiktól. Sok tekintetben inkább a trekkingekhez hasonlítanak.
2015. nov. 18. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Wadmalac ***** válasza:

A vérbeli MTB olyan, mint az off-road autó: szédül a bitumenen. Az terepre van kitalálva.

A cross az a kategória, amivel elvagy úttesten is, de nem gebed bele, ha rövidítesz az útszéli gyepen át. Na jó, ennél kicsit több, tehát belefér némi erdei duhajkodás.

A trekking az a kategória, ami főként országúti, de a kitaposott gyalogösvényekre is megfelelő.

Az országúti meg az, amivel az údpadka döngölt murvája a határ, onnantól tolva vagy vállon.


Persze azért ezek ökölszabályok, van azért némi átfedés.


És van a tecsós MTB, ami meg sehova sem jó, bitumenen izzadva is lassú, terepen meg szétesik.

2015. nov. 18. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Tisztába vagyok ezekkel, ezért is kérdeztem, hogy ha lockouttal zárom a monti telóját, és veszek rá egy slick gumit, akkor majdhogynem egy crosst kapunk.

Elég szedettvedett lett a kérdés, de most kérdeznék, kényelem szempontjából melyik a jobb?

Az a baj, leginkább aszfalton használnám, de ugyanakkor szeretek árkon bokron átgázolni és nem tötymörögni. Dél-Alföldön nincs sok hegy, viszont földutakon, Tisza mellett szívesen hajtanám erőből. Akkor inkább egy cross beütésű monti a jobb választás, vagy egy montis beütésű cross? ( nagyobb rugóút szélesebb slick gumi )

Lehet nem egy könnyen megoldható elképzelés az enyém, de leginkább olyan biciklit akarok, amivel könnyen tudok cirkálni városba, város szélen megtudom hajtani, illetve földutakon is száguldozni.

2015. nov. 18. 20:11
 4/9 tothp ***** válasza:

Wadmalac

Azt tedd még hozzá, hogy a tecsós esetenként még életveszélyes is.

2015. nov. 21. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
Igaz, igaz. Nem véletlen, hogy sok szerviz nem hajlandó hozzájuk nyúlni, mert onnantól övék a felelősség.
2015. nov. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ne vedd véresen komolyan,hogy "szédül" mert az túlzás amit írtak neked.. :) ha a téged zavar,hogy hárommal többet kell tekerni akkor gumicsere és meg van oldva a probléma. Most én is fogok venni és nézegettem de nekem nem jön be abszolút a Cross..a monti az sokkal markánsabban:)
2016. jan. 31. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Wadmalac ***** válasza:

"Ne vedd véresen komolyan,hogy "szédül" mert az túlzás amit írtak neked.. :)"

Persze, ahogy írtam is, van átfedés a kategóriák közt. Sokan országútiznak vékony gumikra átszerelt montikkal.

De attól még a fizikai tény tény marad, hogy két azonos szélességű gumi, ugyanolyan keménységen nem egyformán gurul eltérő átmérővel, a nagyobb kerék a nyerő.

2016. febr. 1. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Persze,értelek igazad van. Csak szegényt ne tántorítsd el tőle ennyire..:) nem vészes,ha van power akkor semmi gáz nincsen.
2016. febr. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ja köszönöm, már vettem azóta. :D ( Cross )
2016. febr. 11. 16:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!