Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Az mitől lehet, hogy nyáron,...

Az mitől lehet, hogy nyáron, egy 9 kg-os bringával,70 km-en,155-ös pulzussal, néhányszáz méter szintkülönbséggel,30-as átlagot mentem, és most, egy jobb,7 kg-os bringával,70 km-en,160-as pulzussal, semmi szintkülönbséggel 26-os átlagot megyek?

Figyelt kérdés
Nem híztam, nem hagytam ki edzést. A régebbi bringám egy wilier GTR volt, és pár hónapja vettem használtan egy jobban felszerelt specialized tarmac sl-t. Mindene meg van tisztítva, olajozva, gumik kemények stb... Egyszerűen az egészet nem értem. Foghatnám a hidegre, de mások ugyan olyan görbéket érnek el hidegben, mint melegben...

2016. jan. 17. 16:32
 1/9 anonim ***** válasza:

Pedig a telet se kell lebecsülni. Ilyenkor eleve rosszabb a teljesítmény.


Vagy a másik bicikli nem olyan megfelelő neked, mint a korábbi volt. Nem jól van beállítva az alkatrészek mások a váz merevsége nem olyan stb. Ezért romlik a teljesítmény.

2016. jan. 17. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Pedig a beállítás az tuti hogy jó, és az új bringa elvileg merevebb mint a régi... Tanácstalan vagyok :/ de azért kösz :)
2016. jan. 17. 17:17
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Hidegben dermed a csapágyaknál a zsír, akár az is lehet. Mellesleg milyen korban vagy? Fiatalabbaknál az a normális, hogy a teljesítménygörbéjük egy évben hullámzik, mivel így fejlődik csak. ( de egy felnőtt sportolónál is meglátszik ha ssem hagy pihenőt, és itt nem az egy két nap egy héten szintre gondolok )
2016. jan. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
13 éves vagyok, és heti 1 pihenőnapot szoktam beiktatni, tehát az se lehet gond, hogy nem vagyok kipihenve. Az viszont lehetséges, hogy a zsírok, olajok dermedtek kicsit meg, mert nem azokat az "űrtechnológiás" olajokat, kencéket vesszük, mert eddig azok is beváltak amiket jelenleg használok. Köszi a válaszokat!
2016. jan. 17. 19:31
 5/9 anonim ***** válasza:

Ilyen szinten már csak szélcsatornában lehetne biztosat mondani. Ha nyárra sem javul a teljesítmény, akkor viszont biztos, hogy a beállításokban lesz a hiba. Esetleg a gumi minősége még ami eszembe jut, ha az más.

Vagy, az új bringa aerodinamikája rosszabb, mint a régié, plusz ha más a pozíciód ezen, akkor az is ronthat a teljesítményen.

Pár hete láttam egy ábrát, hogy mi mennyit számít (üléspozíció, kormány típus, küllők, felnik stb), külön-külön nem sok kb tized másodpercek vagy még kevesebb, de összességében már másodpercekről volt szó.

2016. jan. 17. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
csapatban edzel, vagy csak saját kútfőből? ha volt minimum 2 hét pihi alapozás előtt, akkor egy rossz edzésterv is okozhatja.
2016. jan. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán hogy lehet összemérni a nyári meg a téli tekerést? Ja, dermed a zsír a csapágyban, meg biztos sűrűbb a levegő is, attól lesz szerényebb a teljesítmény...
2016. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Krisz85 ***** válasza:

jól írják a többiek is a dolgokat


Ennyivel jobb a Wilier :-)


nekem is az van, csak azért :D


viccet félretéve ennek több oka van:


nyáron teljesen más a hormonháztartásod mint télen, mivel rövidebben a nappalok télen ezért fáradékonyabb ilyenkor az ember, másrészt tél van, a tested az energiának nem is hiszed el mekkora részét koncentrálja arra, hogy ne fázzon, sokkal nagyobb a leadott hő és a hőveszteség is a hideg miatt.


nyáron meg vicces, de ott pedig a hűtésre fordít több energiát, de az sokkal kevésbé megeröltető a testnek, lévén a folyadékfogyasztással izzadsz, az pedig hűt.


Én is sokkal bénább értékeket produkálok télen mint nyáron. Ez teljesen természetes, szóval aggodalomra semmi ok.


Mondjuk majd meg fogsz lepődni de a 2 kg al könnyebb bringád is csak másodperceket fog jelenteni egy 14 km es mászásnál.

2016. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod! Tegnap egyébként, amikor tisztítottam a bringát, észrevettem, hogy mi az a dolog ami "rásegít a télre". Ha a hajtóművet el kezdtem visszafelé (vagy előre) tekerni, kattogás hallatszódott, illetve brutál nehezen fordult el. Tehát valami nagyon akad a középcsapágynál, pedig nem rég volt tisztítva, zsírozva. Nem is értem, hogy ez eddig miért nem tűnt fel... :/ Sajnos otthon nem tudom szétszedni, mert erre nincs eszközöm, de ma elviszem szervízbe.
2016. jan. 25. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!