Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Shimano tárcsa, de melyik?

Shimano tárcsa, de melyik?

Figyelt kérdés

Trek bringám van. Hibrid. Ami most van rajt, egy tektro hidraulikus. Elég gáz, és most fel is adta. Az egyik munkahenger valamiért nem dolgozik. Mindenképpen cserélem, és a leg jobbat akarom.

Szeretek gyorsan tekerni, és fontos h nagyon fogjon. Pénz nem is igazán számít, mert ez az egyetlen gyenge pontja a bringának, de ez nagyon...


Segítsetek, kérlek. Néztem az árakat, és láttam 100e körül. Azt sokallom, de ha ennyi az ára, akkor ennyi. Nagy nehezen összeszedem. Köszi.



2016. ápr. 29. 18:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha a pénz nem számít akkor mindenképp Magura. Ez a világon az egyik legjobb. Nekem is trekkem vancsak mtb. Hidd el aranyat ér. Shimano is nagyon jó de ezzel tényleg meg lehet elégedve az ember. Ha esetleg shimano akkor zee
2016. ápr. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha a pénz nem számít akkor Shimano Deore XT

[link]


Az SLX is jól megfog majd de az nem ice-tech ha jól láttam, persze lehet van már slx-ből is, a lényege az ,hogy a betéten van még + hűtés, így hosszabb lefeléken sem melegszik el, a fékereje elég jó.

A fentebb javasolt Zee ... nos az extrém felhasználásra való ha minden igaz 4 munkahenger, teljesen felesleges.

Én elöl egy olcsóbb Shimanot használok, teljesen jó ,de ha van rá keret akkor slx/xt szint inkább, hátul formula fékem van (B4 Team). Elég jó fék ez is, de mivel alkatrészt elég körülményes szerezni hozzá és nagyon drága is, ezt lehet nem ajánlom.

2016. ápr. 30. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Pénz nem számít esetben Shimano XTR. Egy fék tárcsával együtt olyan 110k körül lehet.

De hasonló tudású, csak nehezebb (mármint tömegre nézve) kivitelezésű az XT, ami már bőven megfelelő, még versenyre is tökéletes. Az 50k lehet tárcsával.

2016. ápr. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. Utánna nézek.
2016. máj. 1. 00:34
 5/7 A kérdező kommentje:

Most már csak annyi a kérdésem, h at XT sorozatban az M785 és az M8000 között mi a különbség? Én az évjáratra tippelek, de nem vagyok benne biztos.

Valamint, vn még valami amire figyelnem kellene? Olvastam h több féle betétet lehet hozzá választani. Ha jól emlékszem gyantás az egyik...

Köszi.

2016. máj. 1. 01:24
 6/7 A kérdező kommentje:

Sikerült megvenni a féket. Az XT sorozat lett a kiválasztott, (M8000) előre 180 hátra 160 tárcsákkal.A tárcsák, és a betétek is ICE Tech(esek).

Mikor elhoztam mondták, h óvatosan. Bár kell neki pár km mire bejátaródik, de azért óvatosan. Pár lejtőt végigfékeztem, picit kopjon.

Most olyan, h ha elől koppra behúzom (erölködés nélkül) mente közben, blokkol a kerék. Murván próbáltam, kb 30-as tempóval. 95 kg vagyok.


Ezt csak azért írom, ha esetleg valaki hasonló döntés elött áll, ebben nem fog csalódni.

2016. máj. 5. 17:43
 7/7 anonim ***** válasza:
Jó választás, sok megtett kilométert vele és vigyázz, nehogy előre bukj :D Én Magurás vagyok szintén ilyen méretekkel és súlyban is majdnem egyezem veled csak picivel több. Brutális fékek. :)
2016. máj. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!