Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire tartósak és megbízhat...

Mennyire tartósak és megbízhatóak bicikli rövid ideig tartó lezárásához a colstock, vagyis "hajtogatható" lakatok? A forgáspontok szegecselése aggaszt kicsit.

Figyelt kérdés

Konkrétan egy ilyen van a "kosaramban". (U-lakatot nem szívesen vennék,praktikussági okokból)

[link]



2016. jún. 2. 18:07
 1/8 anonim ***** válasza:
Tolvajkergetők nagy lakattesztjén beégett . Acélsodrony komolyabb fajtája sokáig ellenáll az ipari nagyméretű erővágónak is . Azt pulcsi alá nem lehet elrejteni és drága holmi .
2016. jún. 2. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mi égett be? Tíz perc alatt vágták el egy keményfém szemcsés kézifűrésszel. Azzal ennyi idő alatt szó szerint bármit elvágnak, amivel biciklit lehet lezárni. Ez van, nem létezik olyan védelem, amit ne lehetne elvágni.


Pár dolog azért van, amit érdemes figyelembe venni.

-a kerékpártolvaj nyílt, forgalmas utcán nem fog tíz percig fűrészelgetni, az ilyet nem szeretik, ebből a szempontból teljesen jók a jobbfajta U lakatok és a Bordo is.

-a kerékpártolvajok sík hülye gyökerek, akik alapvetően semmihez nem értenek

-amíg van ötszáz forintos sodronnyal lezárt bicikli (és van bőven), addig azokat lopják alapvetően

-eldugottabb helyekre rendszeresen odazárt drágább bicikli az, amit nem tudsz megvédeni semmivel, mert előbb-utóbb kiszúrhatja egy tolvaj és ott nyugodtan tud dolgozni

2016. jún. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mindkét bringámon ilyet használok, szerintem vidékre szinte overkill. Szerencsére soha nem akarták megfújni egyik bringát sem. Egyébként semmi gond velük, ha attól félsz, hogy kikopik, vagy ilyesmi. 5-6 éve használom őket, hibátlanok, de rendesen hozzáadnak a bringa súlyához. :)
2016. jún. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Két komoly acélsodronnyal nem próbálkoznak , az ára is fele annyi a súlya is fele a colstoknak . .
2016. jún. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Én egy ilyen lakattal, meg egy 12k forintos Kryptonite U-lakattal hagytam ott a 200k-s bringámat a Lehel-piacon 3-4 órán keresztül, és nem vitték el.

Vidéken már valóban OP két ilyen lakat, ott szinte esélytelen, hogy elvigyék a bringát, de azért Budapesten csak óvatosan. Én is azért vettem két különböző kivitelezésű lakatot, hogy ha be is talál egy féreg, akkor kifogjon rajta, mert egy részük kimondottan egyféle lakatra specializálódik. Az igaz, hogy ezt is át lehet vágni, de az már nagyon nem életszerű, hogy flexxel, vagy lángvágóval esnek neki (mert igen, ezek kb 5-10s alatt elvágják - hm, talán tényleg gagyik ezek is:)).

2016. jún. 4. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi az eddigi válaszokat. Mint írtam, hosszú ideig biztos nem hagyom a bringát magára. 4 hónapja kifigyelt valami figura a melóhelyemen és hajnalban egy vastag Abus láncot vágott le róla erővágóval, majd meglépett a biciklivel. Annyira sietett hogy még a szerszámot is otthagyta eldobva. Én valahogy bizalmat szavaznék ezeknek a Bordo lakatoknak. A videó is érdekes, csak szerintem sokszor nem életszerű, és mint mondtam, az utcán éjjel biztos nem hagyom, nappal is csak annyi ideig, amíg mondjuk beugrom a boltba egy ásványvízért, mondjuk. És erre szerintem egy jó biztosíték ez a fajta zár. Ezt a sodrony viccet szerintem hagyjuk. Egyébként meglepő, de nagyon sok helyen kezdik tolerálni a bicikliseket és ha normális hangnemben kéred, általában megengedik hogy betold az adott helyiségbe, amíg vásárolsz vagy ilyesmi, de pl. a fogorvosom is mindig megengedi hogy betoljam az irodába. Szóval ilyen is van ;)
2016. jún. 5. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Az abus bordó már lejárt lemez, csapolásnál támadva szűk 3 perc alatt lehet végezni vele :-) https://www.youtube.com/watch?v=opjDdMkpjXQ
2016. aug. 12. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
#7 De hülyék, egy 15-ös villáskulccsal vittem volna az egészet kerépkpártárolóstul. :)
2021. febr. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!