Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Verseny bicikli akarok venni,...

Verseny bicikli akarok venni, milyen szempontokat figyeljek, új és milyeneket használt vásárálása esetén? Nyilván az elsődleges szempont a sebesség, és hogy legyen hozzá alkatrész, jó áron.

Figyelt kérdés

Az új lenne a legjobb, de nem álmodozom annyira :) Milyen árban van az alsó kategória?

Miért kerül 1-2 millióba egy ilyen bicikli? a carbon ennyivel jobb lenne? (Sokat biciklizek, de nem versenyezni akarok, csak nagyon gyorsan beérni a munkahelyre (36 kilométer csak oda) (jelenleg egy megallán hydrával zötyögök, de ez már kevés számomra)


Ha használtba nézzük, úgy hozzávetőleg milyen árban érdemes gondolkodni?



2016. aug. 18. 00:19
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem csak egy olcsóbb (140eFt) Merida montim van, de a vázméretre nagyon ügyelj!

17est vettem 18,5 helyett, mert olcsóbb volt és tuningolt! 10 centis stuccnival és 450mm üléssel is kicsinek érzem, mert 82cm a belső lábhosszom 167cm-hez!


A másik, hogy ne az extra nagy márkát fizesd meg, hanem a minőséget, a felszereltséget!


Én nem karbont vennék, csak karbon villást! Sokkal olcsóbban kijössz, a villa erősebb és ez az anyag jobban elnyeli a rezgéseket! Az olcsóbb karbonokat sorra adják el testbike bolhán, mert csavarodik, nyúlik, próbáltam én is olyan fura érzés vele menni! Mikor megszóltam, akkor árulta el, hogy igen, kapott egy nagyobb ütést, de nincs baja... Ne szaladj rá a használtra, mert lehet, hogy reccsent neki azért adja el. Szemmel nem látni, de meg van gyengülve, repedve!


A felnije legyen erős, a váltója legyen jó, a fékje legyen olajos és nem lesz baj!

2016. aug. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ :)
2016. aug. 18. 19:03
 3/5 Wadmalac ***** válasza:

Az igazi kérdés, hogy mennyit akarsz rászánni.

De általánosságban mondható, hogy a bolti új árában sokkal magasabb felszereltségű, értékű használt lovat lehet találni.

2016. aug. 19. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:

"Miért kerül 1-2 millióba egy ilyen bicikli?"

Ne a Tour de France csúcsgépeinek utcai rokonait nézegesd. Azt pro versenyzőknek meg unatkozó millereknek kínálják.

Egy hobbibringásnek semmi, de semmi előnyt nem jelent egy DI2 szett vagy egy agyonkönnyített karbon váz. Sőt, csak a baj van vele.


Ha a célod hobbi és általános használati bringázás, szerintem alkatrészekben kár a Sora, Tiagra és Claris szetteknél magasabbra nézelődni, illetve nyugodtan megmaradhatsz egy alu váznál (amihez, ha nem karbon az első villa, én inkább a CrMo villát javaslom, mint az alut, az alu villával kiesik a fogtömésed, annyira merev és ráz).

Egy amatőr versenyzőt már inkább a 105-ös vagy Ultegra szett felé irányítanék, a karbon vázat itt is túlzásnak érzem.

2016. aug. 19. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Wadmalac ***** válasza:

Még egy pont.

Egy vérbeli országúti gép minden ruhában kényelmetlen, kivéve a rugalmas, feszülő országúti mez és betétes gatya. Ehhgez a bringához be kell öltözni, hogy igazán ki tudd élvezni.

Nem való a-ból b-be járásra, meló, suli stb.

Ha a célod nem a tekerés maga, hanem hazsnálati jármű, inkább a trekkingek felé nézelődj.

2016. aug. 19. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!