Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Enyhén ferdén állna az első...

Enyhén ferdén állna az első kerekem?

Figyelt kérdés

Igazából nem tudom 100%-ra megmondani hogy ferdén áll, vagy el van tolódva... Arra lettem figyelmes hogy tekerés közben felülről ránézve a kormányszárra, nem pontosan alatta van a kerék. Ferde kormány ki lett zárva. Ha úgy nézem hogy pont felette legyen a keréknek, egyik irányba jobban el kell mozdítanom a fejem hogy a kerék alsó része is a képbe kerüljön. A teleszkóp és a villa között olyan 1-2 mm eltérés van a két oldalt összehasonlítva. Próbálgattam megigazítani a kereket a tengelynél, de az így esik bele a papucsba, nincs mit tenni.

Vadi új 29er. Aggódjak miatta, vagy egy ~50km-es túrát túlél a szervíz előtt?


2016. aug. 20. 18:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól sejtem, hogy tárcsafékes? :)

Asszimmetrikusan van fűzve, mert nagyobb terhelést kap a féknél, így gyárilag nem középen van!

Ha a kormány egyenes, miközben a kerék is egyenes, csak kicsit el van tolva oldalra, akkor minden rendben van!

2016. aug. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Igen, tárcsafékes.

Akkor csak el van tolva miatta? Basszus most megnyugtattál :D

2016. aug. 20. 21:01
 3/5 A kérdező kommentje:
Biztonság kedvéért: tárcsafék fele van eltolva? Nekem afelé van. És a hátsó keréknél hogyhogy nincs ilyen? Mert ott nekem tökéletesen középen áll a kerék.
2016. aug. 20. 21:09
 4/5 anonim ***** válasza:
Elol is kozepen kell lennie a kereknek..igen a tarcsa miatt asszimetrikusan fuzve, de nem azt jelenti hogy nem kell kozepwn lennie, hanem hogy vagy a tarcsaoldal jobban meg van feszitve mint a jobb vagy a bal kullok hosszabbak 2mm-rel mint a jobb...de mindenfelekeppen kozepen kenelennie kulonben 2nyomon fut a bringa, vagy szerinted az egezseges?
2016. aug. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Na most akkor kinek van igaza?
2016. aug. 21. 18:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!