Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Agyváltó javítása?

Agyváltó javítása?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Előre is elnézést, elég laikus vagyok, de megpróbálom elmagyarázni a problémát.

Van egy 7 sebességes agyváltó. Egyszer elvitték szervizbe, a hátsó kereken a gumit kicserélni. Azóta nem megy rajta az első 3 fokozat (hiába tekergetem azon belül, nem vált semerre), azután viszont vált minden sebességre egyenként. A keró használtan lett véve pár hete, a váltó viszont új a tulaj elmondása szerint, én is annak láttam, valamint a szerelő elmondásából-amit lentebb leírok-is erre következtettem.


Most volt egy másik szervizben, a szerelő szétszedte magát az agyváltót, azt mondta, nem talált benne semmi hibát, nem érti, miért nem megy, így megcsinálni sem tudta. Viszont, szerintem a hiba nem az agyváltóban van magában, hanem abban a külső cuccban, ami a váltóhoz kívülről csatlakozik a bringa jobb oldaláról és amit ugye le kell venni, hogy egyáltalán a hátsó kerék eltávolítható legyen. Nem lehet, hogy az lett rosszul visszatéve/elrontva az első szervizben és ez okozza a hibát?


A kérdésem először is, hogy mi a neve ennek az alkatrésznek. A másik kérdésem, hogy ha feltesszük, hogy végleg tönkre lett vágva, kicserélhető-e csak az a része, tehát hogy az agyban levő váltó megmarad, ez az alkatrész és a váltókar viszont kicserélésre kerül?


Köszönöm mindenkinek, aki átrágta rajta magát!



2016. okt. 11. 18:15
 1/2 A kérdező kommentje:
[link] itt a jobb oldali kis fekete cuccra gondolok.
2016. okt. 11. 18:29
 2/2 m68 ***** válasza:
100%

Szervusz!

A szóban forgó alkatrészt clickboxnak hívják, és cserélhető külön, viszont van öt generációja és nem mindegyik kompatibilis a másik generáció váltókarjával.

Amit először megnéznék, az a clickbox mögötti tolórúd és tolóhüvely állapota, valamint a piros műanyag lokátor, aminek két fülének kell lennie. Ha ez a három alkatrész jö állapotban van, akkor lehet gyanakodni a clickbox meghibásodására. Jellemzöen hibás összerakásnál ezek valamelyike deformálódik.

2016. okt. 12. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!