Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyire kell a francia...

Mennyire kell a francia (presta) szelep biztosítóját kitekerni fújás előtt ha autószelep adapterrel fújom?

Figyelt kérdés
Még sosem láttam ilyen szelepet, nem ismerem.

2017. jan. 2. 22:50
 1/7 A kérdező kommentje:

Először annyira tekertem le hogy kicsit eresztett és benzinkúti kompresszor nem tudta felfújni csak leeresztett.

Aztán kézi autószelepes pumpával se ment ekkor már kevésbé lazítottam ki.

Természetesen adaptert használtam.

2017. jan. 2. 22:55
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen! De ereszteni csak akkor kellene, ha lenyomod, szisszen, de nem ereszt le kitekerve! Szerintem rossz a szelep!
2017. jan. 3. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Wadmalac ***** válasza:
68%

A bringás kézipumpákkal az volt a tapasztalatom, hogy a teljes kitekerés esetén könnyen visszafúj. Viszont az adapteres nagypumpa esetén csak teljesen kitekerve tudok rendesen pumpálni.

Ja és persze az adapter felrakása előtt megszusszantom (benyomom), mert a hosszú állásban nagyon be tud állni a záróelem és nem nyit a nyomásra.

2017. jan. 3. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én is megpösszentem az adapter rárakása előtt. Nemrég fújtam fel az outimat és legalább 8 bar kellett bele, hogy ne eresszen le és a belső nyomás kitartsa a szelepet. Nem érdemes a legolcsóbbat megvenni, azzal csak a baj van.
2017. jan. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
59%
van gumitömités az átalakitóban??? sokbol kisporoljak es xart se ér..
2017. jan. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sikerült. Annyira ki kellett csavarni hogy eresszen. Egyébként nincs az adapterben tömítés.
2017. jan. 4. 01:55
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Nekem van a pumpán egy láncon lógó adapter meg vettem egy pár pluszt külön, mindegyikben van egy gumigyűrű alul.
2017. jan. 4. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!