Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Magellan PolarX Manual elbírna...

Magellan PolarX Manual elbírna 40cm hosszú nyeregcsövet?

Figyelt kérdés

Üdv!

Van itthon egy csomó alkatrészem (kerekek, teleszkóp, fék, hajtókar), és már csak egy váz hiányzik.

Egy single speed hardtail freeride bringát szeretnék építeni, amit lehet tekerni. Ha ebben a 14,5"-os vázban kihúznék egy 40 cm-es nyeregcsövet 30 centire, a 171 cm-es magasságomhoz teljesen jól lenne, kényelmesen tudnám hajtani. Erről van szó [link] . Csak két probléma van. Az egyik az, hogy nem repesztené el a nagy forgatónyomaték a nyeregcsővázat? 30.9mm-es, szóval elég merev. A másik pedig, hogy megfelelő a nyeregvázcső szög, ahhoz, hogy ne kerüljön túlságosan hátra a nyereg? + még egy bónusz probléma: a váz alsócső kialakítása miatt szerintem nem tudnám teljesen lehúzni a nyerget, amikor ugrajtanék, használt már esetleg valaki ilyen vázat, vagy van valakinek ilyene? Erdős vidéken lakom, arra kéne a bicaj, hogy akár 10-20 km-et is tudjanak menni erdőben, ahol az épített ugratókon tudnék csapatni. Nem az erdőszélén lakom, és nincs épített dirt pálya a közelben, szóval kell a megfelelő ülésmagasság. Hátsókeréken 18T fogaskerék van, a hajtókarhoz pedig van 22T és 32T lánctányérom. 22-18 áttétellel szinte mindenütt kitudnék tekerni. Tudom, hogy nem lenne túl gyors, de itt most nem ez a fő cél.

Bocsánat a regényírásért, de ha ezeket nem írnám le, akkor úgyis csak szét trollkodnák a kérdést.


2017. jan. 21. 12:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

az a 10centi a vazban boven eleg....

az attetelt felejtsd el...trialosok hasznalnak ilyen attetelt...

meg a singlespeed montisok is 32-16al tekernek, ami sikon es lefele is kitekerhetetlen annyira porgos...szval inkabb a 32es tanyert rakd fel...

2017. jan. 21. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Akkor már csak egy probléma van: 14 mm-es a papucs.

A hátsókerekemen 9mm-es tömör tengely van, a porvédő átmérője pedig 19mm (ipari csapágyas kerékagy).


Adapterre már van is ötletem. 30x30x3 szögvasból vágok 4-4 megfelelő méretű darabot, és azokat rakom a tengely és a papucs közé. Aki akarja, az találja ki hogy akarom, vázlatot most nincs kedvem készíteni róla, meg ehhez amúgy is béna vagyok :D

Ez így elméletben jónak tűnik, de van még egy probléma. A kerékagy tömör tengelye csak 20mm-et lóg ki. A váz papucsa gondolom 7mm széles, az adapter pedig 6, így a tengelyből mindössze 7mm maradna, hogy rögzítsem anyacsavarral a vázhoz. Ez így elég lenne?

2017. jan. 21. 23:39
 3/11 anonim ***** válasza:

Én a helyedben nem gyártanék agy adaptert,pedig nem vagyok sem hülye sem béna,de az egészségemet profi alaktrészekre bíznám.

Amúgy elképzeni sem tudom ezt hogy képzeled...

Egyébként ez nem hard tail freeride váz,ez inkább hardtail urban váz.

2017. jan. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

mar letezik ilyen adapter, egy egyszeru talpas alatet ami 14rol 10mm-esre szukit (9mm-es csak az elso agy)...

pontos nevet nem tudom de kb 50ft, bmx-nel hasznaljak, bemesz egy bicoboltba es kersz egy szukitoadaptert vagy alatetet vagy mit, papucshoz 14rol 10es tengelyre...

2017. jan. 22. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

3.: A szögvas 90°-ban meghajlított lemez, amit ha megfelelő méretre vágok, illeszkedik a "téglalap" alakú csúszópapucsba. Papucsonként ebből kívülre kell egy darab, és a kerék felőli oldalra is egy darab, tehát összesen 8 darab. Mind1, ezt élőben kellene megmutatnom, így nehéz elképzelni.


És igen, ez egy street váz. Rövid láncvillahossz , rövid tengely táv, 24" kerekek, meredek fejcsőszög. Legjobb lenne egy 16" dartmoor hornet, tudom ég és föld lenne a különbség, csak nincs rá keret.



4.: Lehet venni hozzá külön adaptert, pl.: [link] , vagy elég akár két-két alátét is, legrosszabb esetben meg elmegyek esztergályoshoz, és lerajzolom neki milyen adapter kell (gépész suliba jártam). Igazából nagyon sokféle megoldás létezik, és egyikkel sem kockáztatok semmit sem. Ha csinálok hozzá adaptert, és nem fog rendesen tartani, akkor azt látni fogom, mivel a kerék fog előrébb csúszni.

2017. jan. 22. 11:49
 6/11 A kérdező kommentje:
Egyébként megjött a váz. 8 ezer forint volt postaköltség nélkül bike+ nyeregcsőbilinccsel. Majd írok hogyan oldottam meg az tengelyadaptert.
2017. jan. 24. 12:52
 7/11 anonim ***** válasza:
Rendben várjuk.
2017. jan. 24. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
privatba kuldesz egy cimet, postan kuldok neked gratisz egy par adaptert....
2017. jan. 25. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
8.: Írtam. Ha esetleg meggondoltad volna magadat, kérlek írd le, mert akkor nem várok tovább, és megveszem a szögvasat.
2017. jan. 27. 16:33
 10/11 A kérdező kommentje:

Közben egyébként elkezdtem csinálni, több időbe fog telni, mint gondoltam XD

HomoHominiLupusEst: Te meg akkor dugd fel az adapteredet, ha csak szórakozni tudsz másokkal.

2017. jan. 30. 13:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!