Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyenek a magyar országúti...

Milyenek a magyar országúti csapatok?

Figyelt kérdés

Fiatal baranyai srác vagyok, szívesen tekernék csapatban, illetve indulnék versenyeken. Mindenképpen környékbeli csapatot keresek.

Az országútival csak most ismerkedem, előtte más sportágakban jeleskedtem.

Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen helyzetben vannak a magyar outi csapatok, hogy mennek a fizetések, milyen versenyeken indulnak és hogy meglehet-e ebből élni.

Továbbá arra is kíváncsi lennék, hogy mennyire lehet innen tovább fejlődni, esetlegesen jobb csapatba igazolni, eljutni mondjuk egy kontinentális csapatba.

Az egész rendszer érdekelne.

( 18/f )



2017. febr. 21. 20:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A bringázás sehol a világon nem a legjobban fizetett sport...sajna.

A hazai viszonyokat nem ismerem.

De egy kontinentális csapatban 2000€-tólnindul a fizu.

Hazai csapatból nehezen de kilehet kerülni,országos bajnokok esélyel indulnak. Nem garantált a siker de talán az is nyerő lehet ha levelezel velük vízhordónak stb.

Ha tudod gartani a szintet esetleg tudsz valamit villantani:hegyi szökés,sprint befutó akkor lehetsz mezőny versenyző vagy első ember. Az nagyon faxa lenne,végre magyar tdf győztes.


Vissza a magyar viszonyokhoz.Nem vagyok benne biztos hogy van hazai csak profi bringás,mtb-s körökben nincs,ott mindenkinek van valamilyen melója.(regen volt a Vajda Márta,de ő nemzetközi csapatban volt)

Persze a legtőbben szorosan kötödnek a bringázáshoz a munkában is pl:edző,boltos.stb.


A kezdő/hobby csapatoknál max:ingyen versenyre utazás van. Az sem elhanyagolható. És megint csak villogni kell.liszenszes versenyzőként az első 20közőtt vagy értékes mert azzal tudsz pontot szerezni. És azzal lehet menni szpozort keresni...akár a csapatnak is.illetve akkor megkereshetnek nagyobb csapatok akik igazolnak és így tovább. De ha valóban komolyan gondolod akkor nem magyarország a te pályád :(

2017. febr. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Valóban nem a legjobban fizetett sportág, de azért Sagan csak megkeres évi 6-7 millió Eurót. :)

Konti csapatnál 2000 Euró...az nem rossz, jól hangzik, bár ha belegondolsz akkor külföldön egy alap munkával keresel annyit, de magyar viszonylatban jól hangzik. :)

Tehát egy magyar csapat abban tudna segíteni, hogy versenyekre vigyenek és ott villanthassak egy nagyobb csapatnak vagy egy szponzornak.

Köszönöm a választ, ment a pacsi. :)

2017. febr. 22. 21:32
 3/7 anonim ***** válasza:

Jaja de ő Sagan... nyilván a vízhordó alap fizuja a 2000€.

De nem nyer szakaszt,versenyt,stb. Csak ott van és kiszolgálja a többieket mint egy irodában a srác aki kávét főz.


igen az alap csapatok a versenyre segitenek eljutni,de nekem is volt olyan hogy 5000ft-al be száltam a benzin pénzbe...

De olyan is,hogy hoztak vittek-ingyen akkor épp volt auto/benzin szponzor. Ezt érdeme elöre megkérdezni.

A mi csapatunkban a szponzor(ok) ilyeneket tudtak felmutatni:autó,benzin,10-20% kedvezmény a termékeire/szolgáltatásaikra,ingyen szerelés,pénzbeli támogatás.


Nyilván egy profi/profibb csapat ennél lényegesen többet ad.

Van ahol bringát,sőt autót is. De jellemző volt kb:10 éve hogy egy kezdő srác elment egy félprofi csapattal edzeni (ugyis gyorsabbak nála ott hagyják és csá) de a gyerek is gyors volt...végül kapott 1mezt hogy ne égesse őket.


Szóval mielőtt belépsz valahova érdeklődj,hogy mit nyujtanak?

Mijen lehetőségek vanna arra,hogy tovább lépj...nálunk abszolut semmi nem volt. Van ahol hátráltatnak ez nagyon megy itthon.

És van ahol tudják hogy hol a határuk és büszkén válalják,hogy ők nevelnekki valakit,és segitenek tovább lépni. De ez mind rengeteg utánajárást igényel.

2017. febr. 23. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Wadmalac ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de a profi kerékpársport és a hobbi amatőr versenyzés közt fényév a távolság.

A ma profiban tekerők 99.9%-a tizenegykét éves korától edz és versenyez.

Iszonyat jónak kell lenned, hogy egy amatőr csapatból 1-2 év alatt felessél a profi ligába. Mondjuk ha amatőrben xarrá nyered magad, egy szezon után automatikusan, kötelezően átkerülsz a profiba.

Aztán hogy egy csapat kapni fog-e érted, az más kérdés.

A legtöbb oda bekerült bringás egy vagyont költött ADDIG, amíg megfelelően szponzorált lett. És nagyon, nagyon kevés magyar bringás van, aki tényleg ebből tud élni.


És, mint elején említettem, a profikat a tojásból kikeléstől istápolják, 18 évesen a legtöbb csapatfőnök úgy fog rád reagálni, mint Yoda a Skywalkerekre: túl öreg már tanítani.


Tizenévig országúti versenyeztem amatőrben, azt mondom, csináld, egy gyönyörű sport. De az örömért csináld.

Mert ebből megélni csak iszonyat mázlival fogsz.

2017. febr. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"..., 18 évesen a legtöbb csapatfőnök úgy fog rád reagálni, mint Yoda a Skywalkerekre: túl öreg már tanítani. "


mégis Darth Wader lett belőlle :)


nem azt mondom hogy példa:de Armstrong sem a pelotonban kezdte...

és volt egy 10-15éve amikor montis generáció került országútra.nem tudom ilyen még van?

2017. febr. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A jelenlegi mezőnyből Tom Dumolinról tudom, hogy 20 évesen ült először országútin, tehát azért nem lenne példátlan az esetem, de tisztában vagyok vele, hogy nagyon kevés esélyem lenne egy WT csapathoz. :)
2017. márc. 2. 21:52
 7/7 Wadmalac ***** válasza:
Szerintem egy amatőr klub tagsággal kéne kezdeni, olyannal ,akik versenyeznek is. Már ott sok tapasztalatot, segítséget kaphatsz.
2017. márc. 3. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!