Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mennyi idő alatt kezd el...

Mennyi idő alatt kezd el látszani a biciklizés hatása? És főleg hol lesz változás? Heti 4X18km

Figyelt kérdés

Hetente 4-szer napi 18km-t szeretnék biciklizni.

60kg vagyok és 163cm 23 éves.Ja és lány. Van egy kis felesleg rajtam,amit szeretnék leadni, átformálni... akármi... csinosabb szeretnék lenni. Igazából a hasam és a fenekem az, amin változtatni szeretnék.


Kb mennyi idő, mire változást fogok tapasztalni?

csak hogy ne nmérgessem magamat naponta a tükör előtt és a mérlegen.

Nagyon diétázni nem tudok.

Reggelire zabkását eszek, kenyeret hetente egyszer, csokoládét szinte soha, de süteményeket szoktam.. azt is heti egyszer. mostanában egyre több gyümölcsöt eszek és kólát is heti 1-2szer iszok.



2017. máj. 24. 17:34
 1/8 anonim ***** válasza:
35%
4x18 km elég nudlinak tűnik bringával, főleg ha sík terepen teszed meg. Ebben az esetben nincs minek meglátszani. Mondjuk ha jó meredek emelkedőn mennél, az más lenne, én hetente 5 alkalommal tekerek föl Bp-n a Bem tértől a Normafához a Diós-árok útvonalon. No, ez már valami. De többet érnél ennél jobb diétával: teljesen (!) iktasd ki a fehér lisztet (kenyerek, péksütemények, tészták, sütik stb.), a cukrot, a tejet, és három hét múlva kábé már látszani fog az eredmény...
2017. máj. 24. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Többet sajnos nem nagyon tudok tekerni, mert dolgozni járnék vele ami nem 8 óra ülőmunka hanem 8óra számomra közepesen megerőltető fizikai munka. mászkálós dobozemelgetős, néha átlag 5-10 kg-os dobozokkal :(

próbálom a "finom" dolgokat mellőzni, hanyagolni, visszafogni, ezért eszem már egy héten csak egyszer ilyesmiket és akkor sem habzsi-dőzsi van :)


emelkedő: az egész útvonalon kb 3 emelkedő van. ebből 2 egész hosszú, de még bírom, igaz a végén már szentségelek, de a 3. domb az katasztrófa... az sétálós volt az első alkalommal (azaz ma)

2017. máj. 24. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:

Csinald csak !:)

A kajara tenyleg figyelj es szepen eszre fogod venni a valtozast.

Ha tudod egeszitsd ki egy kis "kondival"

2017. máj. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ha más nem is, legalább megspórolom a busz árát :) és addig is friss levegőn vagyok :)

Megjegyezném még, hogy közel 6 éve nem bicajoztam, és holnap jó ha járni bírni fogok :D

2017. máj. 24. 21:13
 5/8 anonim ***** válasza:

Az a 4x18km nem túl sok, de több mint a semmi, ha odafigyelsz a kajára. A lényeg, hogy kevesebb kalóriát vigyél be mint amennyit elhasználsz napi szinten. Ezt könnyen ki tudod számolni, aztán persze úgyse fogod kiszámolni grammra pontosan a kis zabkásádat, de jobban odatudsz figyelni hogy miből mennyit eszel..

DE azt tudod hogy nincs olyan hogy helyi zsírégetés? Tehát attól még, hogy a lábaddal tekersz, nem a lábad és a feneked fog fogyni, ahogy a felüléstől se (csak) a hasadról tűnik el a zsír. A gyümölccsel is óvatosan, mert teli van cukorral (meg vitaminnal is, de ha diétázol a cukorral vigyázz) inkább zöldségeket próbálj fogyasztani. Így hirtelen ennyi jutott eszembe, nem tudnám megmondani, hogy mennyi idő alatt mennyit tudsz majd fogyni, először amúgyis vizet fogsz csak veszíteni, amit a mérlegen észreveszel de magadon nem igazán. De sok sikert kívánok és kitartást.

2017. máj. 24. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igen tisztaban vagyok vele hogy nincs helyi zsiregetes, csak hasam es a fenekem az amin valtoztatni szeretnék :) nem is lenne szép szerintem ha konkrétan egy dolgon lehetne valtoztatni :) valoszinuleg pl hogy az arcom is hizott csak nem veszem én észre mert minden nap latom :)
2017. máj. 24. 21:26
 7/8 anonim ***** válasza:

az első változást szerintem a vádlidon fogod látni


egyik kollégámat idén sikerült rábeszélnem, hogy tekerjen velem, elég szép súly feleslege van neki is (F)


munkahely 10km-re van, de mi ezen kívül járunk azért tekerni nagyobb távokat is


egy hónap alatt olyan szépen eltűnt neki a vádliról és a combról a zsír felesleg, hogy csak na!

az izmok meg szépen kiformálódtak


ezek után szerintem az arcról tűnik el a leggyorsabban a felesleg, utána pedig azokról a részekről ahova a leggyorsabban lerakódik fenék-has stb

2017. máj. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Az 18km nem sok...meló után a haza utat nem tudod mondjuk feltornázni mondjuk a duplájára?

Az segitene egy kicsit. A kajálásra nagyon figyelj mert ha közepesen nehéz fizikai munkát végzel akkor úgy kell étkezned,hogy a haza utat is bird energiával. Szóval az esznélküli koplalás nem jó diéta.

A bringázás egyébkent a feneket és a vádlit formálja,erősiti a combot,de nem túl látványosan.

2017. máj. 27. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!