Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Olajos tárcsa fékben mit...

Adorjana kérdése:

Olajos tárcsa fékben mit ajánlotok Donwhillra? Idáig Avid BB5-el küszködtem hegyeken és már meguntam, hogy nem lehet vele megállni. Mit tudtok ajánlani? Az elképzelésem egy Shimano Deore egyik típusa lenne, de mégse vagyok meggyőzve felőle.

Figyelt kérdés

Még egy valami, a műgyantás fékpofa tartósabb? Vagy mi a különbség?

Tudtok mondani párat, úgy 30-40ezer/fék rendszer+tárcsa árban. Versenyekre nem járok, a súly kevésbé jelentős, de fontos, hogy akkor fékezzen mikor én szeretném. Üdv Ati



#kerékpár #downhill #olajos tárcsafék
2017. jún. 5. 15:04
 1/6 anonim ***** válasza:
2017. jún. 5. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha valóban DH-zol, akkor Shimanonál a Zee vagy a Saint lenne a megfelelő. Ezek közül a Zee az, ami belefér az általad írt keretbe. Amennyiben néha lejtőzöl a szomszédban lévő 3-400m magas "hegyen", úgy már a Deore is elég lehet, de nem sokkal drágább az SLX, és az már biztosan megfog egy ereszkedés során.

Egy kis technika: Shimano annyiban előnyösebb a Sram fékekkel szemben, hogy ásványi olajjal működnek, nem szintetikussal, ami szétmar mindent egy légtelenítés során, ha nem vagy rutinos, és ráfolyik valamire, amire nem kéne (+ a Sram fékek légtelenítése komplikáltabb a Shimanoknál).

2017. jún. 5. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Wadmalac ***** válasza:

A Zee egy érdekes állatfaj, nagyon jól fog, de CSAK melegen.

Ez tényleg DH-ra van, utcai használatra nem is ajánlják.

A Saint egy jó kompromisszum lehet, ha békésebb körülmények közt is szeretnél jól fogó féket.

2017. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A megállás kérdésben legalább annyira fontos a gumiköpeny és a nyomás is, mint a fék. Lehet érdemes ebből a szemszögből is vizsgálni a kérdést.
2017. jún. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Wadmalac ***** válasza:

Emberünk már csak észreveszi a különbséget az elcsúszó fék és a faroló kerék közt.

Vagy nem?

2017. jún. 7. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szerintem egy hobby DH-st a "gyengébb" hidros tárcsafékek is megfognak.

Saint szerintem biztosan jó lesz.

2017. aug. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!