Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Ebben a Kellys bringában...

Ebben a Kellys bringában kazettás agy van?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy bringát, amit kinéztem az ez: Kellys Spider 30 2017 27,5"-os. Legfőképpen túrázásra (heti egyszer 40km tekerés) majd később Balaton körút stb.

Szinte csak aszfalton, terepre nem igazán!



2017. júl. 13. 12:11
 1/5 szlory ***** válasza:

Több indokból igen a válasz.


1) Nem ismerek újonnan kapható tárcsás kerékagyat, ami ne kazettás lenne- bár ez a gyár saját márkását használja.


2) 8-as racsnit sem sokat gyárthatnak, de a Shimano CS-HG31-8 nem racsni, hanem fogaskoszorú (alias sor, stb.), azaz kazettás rögzítésű.


3) Egy vadiúj, ismert márkás, ráadásul 27.5 (nem városi akármi vagy krúzer vagy estébé) monti látatlanban szintén kazettás lesz.


4) Egy telefon a forgalmazóhoz vagy 1 email. Ha nem úgy volna, úgyis írásos bizonyíték fog kelleni. De úgy lesz, nyugi. :)


Amúgy sokaknak mondom, engedd meg te is: túrázásra nagyobb kerékméret haladósabb, jobb. Ha már nem tudsz elszakadni a montiktól (pedig a leírásod alapján lehetne), akkor nézhetsz akár 29-est is. Ha meg el tudsz, akkor 28-as, első telós túragépeket (egyik ismert álneve a "cross trekking") nézz meg, akár a Kellys kínálatából. Teszel rá valami 1.5/1.75 körüli abroncsot, megfelelő mintázattal és defektvédelemmel és túra a világ.

2017. júl. 13. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszi szépen ment a zöld ;)

Az az igazság hogy a montik eszméletlenül tetszenek :D

A 29"-on én is gondolkoztam csak valahol olvastam hogy 195cm fölött ajánlott, viszont én csak 179cm vagyok. Nem járni + energiaveszteséggel ha 29-est vennék?

2017. júl. 13. 12:40
 3/5 A kérdező kommentje:

Mert ha a magasságom optimális a 29"-hoz akkor ezt venném:

[link]

2017. júl. 13. 12:57
 4/5 szlory ***** válasza:

Világos, valahogy sejtettem én. :D


Nézd, a 29-eshez a te magasságod nem ideális. Viszont te sem arra készülsz, hogy montizzál, te magad írtad, hogy "szinte csak aszfalton, terepre nem igazán". Így nem igazán fogod a hátrányait észlelni - ami egyébként nem az, amit írsz. A nagy kerekek miatt más áttétellel, de tempósabban tudsz haladni, ráadásul 28-as (700C) trekking/országúti/cyclocross gumikat is használhatsz. Azokban találsz aszfaltos teperőst. Ami nem mutat randán egy ilyen bengán, az mondjuk úgy "28x1.75" méretnél van. Szélesebbet csak ha muszály, de mivel nem monti terep lesz, ezért 2.0 felé menni fölösleges, sőt, nehezítő.


Egy 17"-es váz ha nagyon muszály, de jó lenne, ha bekukkantanál pl. a Bergusonba (nagy Kellysesek és rendesek, mások is írják róluk, én is vettem már náluk). Jó volna, ha a 19-es már jó lenne neked, de határeset. A 17 furán néz ki picit, rövidke, nagy kerekekkel. Az a "vevőszívató", a kicsiknek.


Ha nem száguldozni szándékozol, akkor a méretedhez és stílusodhoz is jobban "néz ki" és használhatóbb (hisz nem kell a sebesség prioritása) a 27.5 - vedd azt.

2017. júl. 13. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az infokat ;)

Marad akkor a 27,5"-os, vázban meg valószínű 19,5-es lesz remélhetőleg még növők :D

2017. júl. 14. 12:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!