Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Váltónál, váltókarnál, fékkarn...

Váltónál, váltókarnál, fékkarnál mennyire számít, hogy Shimano Tourney/Altus/Acera/Alivio stb. az adott alkatrész?

Figyelt kérdés

Abban az esetben, ha a cross trekking kerékpárt hetente kb 3x használnám rendes aszfalton, tehát semmiképp se terepen. Egyébként max 150 ezret tudnék szánni a biciklire, és elég sok olyat látok, ami jó márka és tetszik is, de Tourney-s alkatrészekkel van felszerelve, amiről mindenki azt mondja, hogy inkább ne :/ Viszont nem tudom, hogy arra a célra amire én használnám számítana-e a különbség, vagy érezhető-e lenne...


Pl:

[link]

[link]

[link]



2017. júl. 13. 15:12
 1/4 anonim ***** válasza:
Elvisz az sok km-t . Nekem turnie szett volt rajta 20 éves mtbn. Akkor is váltott a hátsó mikor a rugó kikopott és eltűnt belőle . Az új szett szintén ez 2 éve jól működik . Be kell tutira állítani . Igaz az anyaga már nem annyira masszív mint az elődjén. A drágább jobb masszívabb , de értelmetlen lenne ha megvétel után azonnal kicserélnéd .
2017. júl. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 szlory ***** válasza:
40%

A legkevésbé a fékkarnál számít, a legjobban a váltókarnál. Egyértelműen van különbség, érezhető is tud lenni, de embere válogatja, amiben viszont ha nem érzed, majd tapasztalod: az üzembiztonsága. A gyengébbeknél ugyanis gyakori az elállítódás, elhasználódás.


A jelenlegi TZ/TY/TX/Tourney és Altus szinteket nem illene gyártania a Shimanonak. Mintha nem ugyanaz a márka lenne. Az Acera a muszályminimum, amivel már együtt lehet élni rendszeres gyengéd használat mellett, de az Alivio amit "illene" megfizetni mindenkinek, tőlünk nyugatabbra ugyanez már az 1-gyel felette levő igényességű Deore, ahova a pár évvel ezelőtti versenyfejlesztések egy-egy olcsón kihozható javításai lejutnak.


Én ezek miatt a fenti 3-ból a Kellys-t venném. Második helyen a nagyon gagyi szerelékű, de jó alapokra építő Cube végzett, a harmadik a Kross.


Az egyébként egy másik "alapvető mondás", hogy a váz-villa-kerék hármasra szánd első sorban a pénzedet, mert ezeket nehezebb/drágább leváltani vagy pótolni. A kiegészítőkben _általában_ tudsz kis lépésekkel haladni, ha valami elhasználódik, 1 vagy max 2 szinttel jobb alkatrészben gondolkodva az évek során eljuthatsz egy jobb bicajhoz. Tehát ha bármelyik gépnél döntve valami elpukkan vagy közel jár a cseréhez, akkor egy Acera vagy Alivio helyettesítő árával barátkozz.

2017. júl. 14. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#2 Nagyon köszi a hasznos választ :) Az a baj, hogyha az alkatrészeket nézem akkor egyértelműen a Kellyst venném (főleg ha tényleg ennyiért adják), hogyha meg a márkát, meg azt, hogy melyik tetszik a legjobban akkor Cube.

A Kross-t egyébként mi miatt nem ajánlod?

2017. júl. 15. 13:34
 4/4 szlory ***** válasza:

Azért nem ajánlom a Krosst, mert a másik kettő megelőzte. :D


A Kellys felszereléssel, a Cube meg a márkanévvel. Az általad mutatott Krossban méga Cube-nál is gyengébb a szerelék és a márka bár jobb, mint a Kellys - de a legtöbben se azt, se ezt nem fogják el/felismerni. Ráadásul, ha engem kérdezel, túl sok Krossban látok korábbi Cube design-t visszaköszönni. Szerintem tudva/tudatlanul koppintják a látványt. :)

2017. júl. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!