Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kezdő kerékpárosként bringázás...

Kezdő kerékpárosként bringázás után miért fájhat a fejem?

Figyelt kérdés
Pár napja kezdtem el bringázni, első alkalommal kb. 10 km-t tettem meg, sík terepen, 40 perc alatt. Azonban utána és már kicsit közben is elkezdett fájni a fejem és szédültem is. Igazság szerint eddig egyáltalán nem is sportoltam semmit, szóval lehet, hogy csak ez áll a háttérben. Mit gondoltok? Mit tudnék csinálni? Köszönöm a válaszokat előre is!

2017. júl. 25. 18:52
 1/9 anonim válasza:
Vérnyomás vagy vércukor gond is lehet. Ugorj be a háziorvoshoz
2017. júl. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Vércukrommal nem lehet baj, azt nem rég nézték. Vérnyomásom néha picit magas, de nem szeretnék 17 évesen vérnyomás csökkentőn élni, szóval azzal nem szívesen futkoznék orvoshoz. Egyébként dehidratáltságtól, kevés szénhidráttól nem lehetséges? Mert arra sem igazán figyeltem oda. Egyébként pár perc alatt rendszerint jól vagyok, ha iszok és lepihenek.
2017. júl. 25. 19:21
 3/9 anonim ***** válasza:

Egyszerűen nem tud a szervezeed megfelelő mennyiségű oxigént szállítani. Gyenge a keringésed, amire pont megfelelő terápia a bringázás!

Eleinte a vércukor és a vérnyomás is ingadozhat, de nem kell egyből rosszra gondolni. Ha nem javul fél éven belül rendszeres sporttal, akkor menj orvoshoz!

2017. júl. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Igen én is egyből erre gondoltam, hogy gyenge vagyok mint a... mint a... nádszál! :D Ideje lesz elkezdenem sportolni! Köszönöm a válaszokat! :)
2017. júl. 25. 20:13
 5/9 Wadmalac ***** válasza:
100%

Még egy ok lehet, a dehidrálódás.

Folyadékot folyamatosan, bőven pótold, nem csak akkor, amikor már szomjas vagy.

Ha leeisk a szervezeted folyeadékszintje, akkor mint a másnaposságnál is, az agyvíz szintje alacsony lesz, agyhártya felfekszik és súrlódik az agyon, kész is a fejfájás.

2017. júl. 26. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Wadmalac ***** válasza:

Ja még valami, nem vagy huzatérzékeny?

Mert akkor nem tudom, mi segít. Füldugó talán...

2017. júl. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nekem néha bringázás után fáj a fejem, amikor nem iszok eleget a tekerés alatt. Ha eleget és rendszeresen iszok, akkor nem szokott előjönni.
2017. júl. 26. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Oké, köszönöm. Huzattal nincs bajom. :)
2017. júl. 26. 09:23
 9/9 anonim ***** válasza:

Elsőre nekem is az ugrott be, hogy a menetszéltől lehet, ami olyan huzatszerű dolog...


Eléhezés?? Hát 10 km azért nem sok, nem ennyi után éheznek el az emberek, hacsak nem már eleve teljesen korgó gyomorral indultán el... Ezt gondold át.

Bár nem tudom, de az eléhezésnek nem a fejfájás a következménye, hanem minden egyéb. Szédülés még csak-csak, de inkább az ember teste úgy kompletten ki van merülve, mintha fájna, nem is tudom hogy írjam le, már rég éreztem szerencsére, mindenesetre ilyet nem említesz.


Más lehet szerintem az ok.

Ha nem valami betegség, akkor simán lehet, hogy túl gyenge, edzetlen vagy. 20-23 éves korom alatt én is sokszor szédelegtem, elájultam, a napon pl nem bírtam sokáig..., mondjuk fejfájós nem voltam. Aztán a sok munkába rohanás és egyéb folytán megerősödtem.. :)


Szerintem járj el többször tekerni, és tapasztald ki magad, hogy legközelebb is rosszabbul leszel utána, vagy sem. Ha igen, nem árt az az orvos...

És persze ne korgó gyomorral indulj. Valami kaja egyen benned! 10 km nem sok, nem kell degeszre enned magad, csak mégis ne legyél tök üres. És inni igyál, az sokkal lényegesebb, főleg ilyen melegben.


Esetleg nem lehet , hogy napszúrást kaptál?

2017. júl. 27. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!