Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Singlespeed/fixi kerékpár...

Singlespeed/fixi kerékpár vélemények?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy ss vagy fixi kerékpárt városba használnám ide-oda járkálni. És egykerekezni jól lehet vele?

2017. júl. 29. 12:09
 1/4 szlory ***** válasza:

Remek ötlet. Főleg az egykerekezés, főleg fixivel! :D


Nem fog menni, gondolkodj. Vagy olyan áttételed van, amivel fel tudod rántani a gépet, vagy olyan, amivel normálisan tudsz haladni. A kettő együtt csak többsebességes gépeken valósítható meg.


Cáfoljon rám bárki, de gyakorlatból beszélve. :)


Magában a "fixikét a városkámba" programmal egyet tudok érteni, de inkább ne azzal kezdd, hanem ss-el mert csúnya vége lesz.

2017. júl. 31. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Csak még annyit hogy hol lehet jó ss bicikliket kapni? És hogy ha nem lehet vele jól egykerekezni akkor miért van egy csomó olyan videó fennt youtube on ahol egykerekeznek?
2017. júl. 31. 13:54
 3/4 szlory ***** válasza:

Biztos nem vagyok elég profi youtuber. Fixivel én nem láttam csak béna próbálkozásokat. :)


Fizikailag nem lehetetlen, de teljesen máshogy kell csinálnod, mint egy szabadonfutósnál, mivel itt egy adott áttétel, adott rántás, hozzá választott fordulatszám. Nem egyensúlyoznod kell igazán, hanem gépiesen tekerni az adott súlyponton.


És ha mindent összetettél, még mindig ott vagyunk, hogy egy városi haladós áttétel mellett akkora lábizom kell, ami nem áll rendelkezésedre. Ha nem tudsz sima bringával egykerekezni, akkor ezen csak nehezebb lesz. De mondom, én nem is próbáltam, és másokat is csak bénázni láttam - ettől még biztos vannak trükk-császárok, de szerintem ez alapján igazolható, hogy nem 10-ből 9, hanem kb 10ből 1(se).

2017. júl. 31. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De akkor itt hogy tudnak ilyen jól egykerekezni? [link]

És ha vennék fixit akkor gyárit vagy összerakottat érdemes venni?

2017. júl. 31. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!