Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 360 km-t szeretnék megtenni...

360 km-t szeretnék megtenni egy nap kerékpárral, Pihenőkkel együtt hány óra lenne szerintetek egy nap alatt?

Figyelt kérdés
Sokat futok,edzek
2017. szept. 4. 14:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Egy nap. EGÉSZ nap

Nemtudom mennyire vagy edzett, én viszonylag kevésbé, 18 km/órákat hozok.

Kollégám jobban bennevan, ő akár 40-et, de 1 balatonkör 1 napra elégvolt neki is.

2017. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
igen egész napra gondoltam
2017. szept. 4. 15:56
 3/19 szlory ***** válasza:
100%

Hiányos a kérdésed. Nem tudunk semmit a szintemelkedésről, útburkolati viszonyokról, valamint a kerékpárról. Így edzett embernek lehet egy 360km-es táv 13 óra és egy másik 360km-es táv 23 óra is. És mindkettő büszkén vállalhatja.


Viszont sajnos az, hogy sokat futsz és edzel, nem fogja borítékolni, hogy kibírod és gyors leszel/lehetsz.


Feltehetőleg bírni fogod, de annyi megálló meg bénázás lesz, hogy lerontja a menetidődet. Ehhez azért már bőven kell tervezés is, nem az a tipikus "pá, holnap jövök" típusú. Az első néhány órában még vidám a 30+ km/h átlagsebesség, de az már sportolói szint, ha egy teljes nap hozod a 35-öt és ha nincs segéded, akkor vagy málhával mész vagy neked kell megállni, beszerezni izotóniást, stb-t és így máris ott vagy, hogy pl. 33-as átlaggal 10.5 óra lett volna, de még elment 5x30p a beszerzésre és társaira.


Viszont érdekes kísérlet lesz, én bátorítanálak, hogy megpróbáld.

2017. szept. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
nem megpróbálom, hanem megfogom csinálni :)
2017. szept. 4. 17:14
 5/19 anonim válasza:
100%
Ki vagy te Yoda mester? :)
2017. szept. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
én 315 km-t tekertem le egy nap alatt persze jóval előtte bevásároltam hozzá. Izotóniás pezsgőtablettát vittem, beef jerky-t (szárított marha hús) energy gel-t meg 1db 2000 kalóriás amcsi katonai MRE packot. +4 x 0,7l víz kulacsokban és a hátamon 3 liter camelbak hidratációs hátizsákban ami édes kevés még így is egy ekkora úthoz. Előre megterveztem, hogy hol tudok forrásból vizet felvenni, így kihúztam boltba mászkálás nélkül és nem is volt nehéz a táskám. Tubeless kerekeket használok, defektvédelemmel meg feltöltöttem slime folyadékkal is őket, szerencsére így defekt nem volt, de arra is fel kell készülni, ha pl belsővel használod a bringát akkor rakj be pár tartalék belsőt is meg pumpát stb..sajnálom, hogy nem néztem meg hogy mikor indultam és mikor érkeztem haza, de 1 órát töltöttem kb kajálással, meg egyszer megálltam kb fél órát pihenni ezen kívül.Ja és MTB-vel mentem, nem is országútival. amit biztosra tudok, az a menetidő, amit efektíven haladással töltöttem, az 16 óra 12 perc volt. kb. 1 évvel azután, hogy elkezdtem bringázni. Kb azzal a hozzáállással, amivel te is neki akarsz vágni. A 360 km is sikerülni fog, de tényleg előtte készülődj rá rendesen, hogy ne azon múljon a siker, hogy elfogy a vized a semmi közepén, vagy defektet kaptál és nem tudod megjavítani. Drukkolok neked, aztán írd meg, hogy hogy alakult a dolog.
2017. szept. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
0%
Te tudod, a bringáddal mekkora átlagtempót tudsz menni. Ennek és a 360km célnak az ismeretében nem nagy tudomány kiszámolni, mennyi időbe kerül. Ennyire nem kell életképtelennek lenni, feltételezem, az óráról is le tudod olvasni segítség nélkül az időt, ez sem sokkal nehezebb:)
2017. szept. 5. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó...ha te azt hiszed, hogy az életben úgy működik mint matek órán, akkor ki is az életképtelen? Vagy úgy gondolod, ha 100km-t 5 óra alatt teszel meg 20km/h sebességgel, akkor a 300km 15 óra lesz? Jaaa csakhogy minél nagyobb a táv, annál jobban csökken az átlagsebesség is, mivel vagy alapból lassabban indulsz neki, hogy ne lődd el az összes energiád már az elején, vagy először gyorsan mész aztán meg kifáradsz és séta tempóban tekersz tovább..tehát...khmmm

Nem minden fekete-fehér...Ha meg nem tudsz értelmes választ adni, nem kötelező válaszolni mindenre.

2017. szept. 5. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, még jöhetnek.
2017. szept. 5. 20:37
 10/19 anonim ***** válasza:

És mindenről szó volt, csak arról nem, hogy a kérdező egyáltalán képes lenne-e letekerni 360 km-t egy nap alatt :)), mert azért az távolról sem tipikus adag, hiába mondogatják oly gyakran, hogy minden a fejben dől el :)

(nyilván még a harmadát sem tekerte le még, ha ilyen butaságokat kérdezget, hogy mennyi ideig tart :))

2017. szept. 5. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!