Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » A női vázas kerékpárokat...

A női vázas kerékpárokat miért nevezik női kerékpárnak?

Figyelt kérdés
Ahogy a nőknek könnyebb felülniök rá, s a lábukat átrakniok a vázon, ugyanez a helyzet a ferfiakkal is.
2017. nov. 28. 08:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert az ilyen vázat a szoknyaviselés ihlette: úgy lehet felülni a bringára, hogy a szoknya nem akad fel sehol, nem kell felhúzni, hanem elegánsan tudnak biciklizni vele a nők is. Persze a szoknyaviselés elsikkadt, de a váz maradt, és még mindig női.
2017. nov. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Alex Fly ***** válasza:

Azért nevezik ezt az elsősorban a nők ruházkodási igényei szerint tervezett váztípust nőinek, hogy megkülönböztessék a normál ("férfi-") váztól.

Valahogyan csak hivatkozni kell arra, hogy milyen típusról beszélünk és erre egy jól használható módszer az, ha másképp nevezzük...

2017. nov. 28. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van+ ezeknél általában a váz méretezésénél azt is figyelembe veszik hogy az átlag nők karhossza rövidebb mint a férfiaké..legalábbis ideális esetben. De nekem egyik nő ismerősöm se használ ilyet. Szerintem gyengébbnek is mondható mert a nyereg felőli oldalon sokkal lejjebb csatlakozik össze a váz. De ez nem mindenkinek szempont
2017. nov. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a váz kialakitás ínkább a gagyibb gyártók privilégiuma.

Manapság nem igazán tekernek nők szoknyában,a váz pedig ezt a (nemlétező célt)szolgálná.

A férfiak pedig még kevésbé tekernek szoknyában.

A nagy gyárók nem keszitenek ilyeneket,nem véletlenül.

2017. nov. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Alex Fly ***** válasza:

Azért ezt nem állítanám ilyen biztosra.

A női vázak egyik nagy előnye az alacsonyabb átlépési magasság -nemtől függetlenül. Városi használatra ez hatalmas előny.

Talán nem véletlen, hogy pl. hollandiában a kerékpárok túlnyomó többsége női vázas (omafiets).

És természetesen a komolyabb gyártók is gyártanak ilyen típusú kerékpárokat.

2017. dec. 1. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

4. Vagyok

És megkövetem magam. Valóban vannak nagy gyártóknak is ilyen jellegű bringái.

2017. dec. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Csak egy kis hozzászólás más hozzászólásokhoz:

:)


Igen, nemtől függetlenül könnyebb átlépni, és ez városi használatra tényleg kényelmesebb, akár ha boltba megy az ember és többször fel-le száll, akár ha sokszor meg le kell szállni egyéb forgalmi okok miatt... Szóval városi vagy településen belüli használathoz ez a legjobb. Aki csak ott teker, annak jó választás.


Férfivázak, meg a karhossz.... Hát ebben is lehet valami, mert nekem is nőként férfivázasam van. És hosszútávokon fel szokott tűnni, hogy kényelmesebb lenne, ha pár centivel hátrébb lenne a kormány... De amúgy azért nem vészes, meg én alapból alacsony is vagyok.


Vannak azok a bizonyos sport biciklik, amik "női vázasnak" vannak mondva, és csak annyi, hogy lentebb van az a felső váz, de van... Egy fokkal könnyebb talán átlépni, de nem annyira mint a hagyományos (városi) női bringát... Ezeket baromságnak tartom. Iszonyú rondák, és funkcióban sem jelentenek szinte semmit.


Ha pedig valaki szoknyában teker, az megy ilyen-olyan vázzal is. Mert ha mini és passszosabb, az felcsúszik. Ha hosszabb, de passzosabb, azt így is úgy is fel kell húzni... Ha meg bő, akkor tök mindegy, az is megfér a vázon. Hosszú bő szoknyában meg öngyilkosság tekerni..

2018. máj. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utcsó: a századelőn nem hordtak minit, és volt a bringákon szoknyavédő. Úgyhogy valóban értelme volt a váznak is. Mindez akkor alakult ki, persze azóta elsikkadt pl a szoknyavédő is; kapható, de nem általános tartozék női bringán sem.
2018. máj. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!