Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Tárcsafék rotort mennyi...

Tárcsafék rotort mennyi időnként kell cserélni?

Figyelt kérdés

R56

Resin-es shimano 160mm


[link]


Ez gondolom utángyártott, de minőségben jó lehet?



2017. dec. 26. 19:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Használat módjától és mértékétől függ...de nem kell túl gyakran az biztos.
2017. dec. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

1 év után nem kell?

Nagyon szivacsosan fog a fék, fékbetét cserélve, zsírtalanítva degreaser spray-vel, légtelenítve többször volt. Az első fék xarakodik csak. Hátsó jó, mind a fékkar is "harap", meg nincs vele gond, ritkán "sikít" a tárcsa.

2017. dec. 27. 06:44
 3/7 anonim ***** válasza:

A legrégibb tárcsám 5 éves és nem látszik rajta számottevő kopás pedig nem a garázsban állt.

1 év után szerintem akkor sem kellene cserélni ha az alpokból járnál le vele minden nap a tengerparta :D


"Nagyon szivacsosan fog a fék"

ezt hogy érted? a fékkar nem keményedik fel? - bár írod, hogy volt légtelenítve.


Az is lehet, hogy a fékbetét nem fekszik fel teljes felületen a tárcsára, mert még nem koptak össze a tárcsával a betétek. Jól "meg kell vasalni" néhányszor akkor jobb lesz.

Lehet a zsírtalanító lötty oldott ki valamit a betétből, vagy akármi más szennyeződés került a fékbetétre, tárcsára.


Nekem is szokott ilyen lenni és azt szoktam csinálni, hogy sokat megyek, sokat fékezek vele hogy összekopjanak az alkatrészek illetve égjen le a kosz cuccról. Ha ezek után sem jó, akkor szerviz.

2017. dec. 27. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Jó meredek utcán bekopott a hátsó fék, de az első nem nagyon akar, és nyikorog és nem fog, csak lassít.


Arra gondoltam, hogy beitta az olajat a tárcsa "mikroszkopikus" szinten, amit már a degreaser spray sem tud lezsírtalanítani.


Ezért gondoltam, hogy akkor a tárcsa csere segítene talán.

2017. dec. 28. 10:37
 5/7 anonim ***** válasza:

Inkább a fékbetét tudja beinni a dolgokat, mert annak "beivós" az anyaga. Kerámia, fém és műanyag ötvözete, keveréke szokott lenni.

A tárcsa tiszta acél nem nagyon iszik be semmit.

2017. dec. 28. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Azt olvastam régebben a tárcsa is be tudja inni ha hosszú távon szennyezett.


Tegnap jött fékbetét, ki is cserélem, remélem igazad lesz.

2017. dec. 29. 01:49
 7/7 anonim ***** válasza:

Ja beissza tárcsa,ha benne áztatod. De gondolom ez nem volt.

Ha rosszúl fog akkor:

levegős a fék.

Rossz a betét.

Rosszúl va beállitva.


A tárcsát 2esetbe kell cserélni.

1: elhajlott.

2:elkopott azaz vála van. Mivel egy alapvatöen vékony 1,5-2mm vastag lemezröl beszélünk a vál mondjuk 2-3mm is lehet de az elég durca.

2017. dec. 31. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!