Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Hogyan és mikor kell a kerékpá...

Hogyan és mikor kell a kerékpár váltóját használni?

Figyelt kérdés
Mindig is váltóval rendelkező biciklim volt, most is olyan van, de igazából soha nem használtam a váltókat. Addig megvan, hogy a tekerés nehézségégről meg a sebességről van szó, de nem teljesen világos nekem, hogy milyen váltóállás/fokozat mit is jelent, mikor milyen állást kell használni. Nem tudom, hogy milyen közlekedési szituációban/terepen/útviszonyoknál célszerű váltani és milyen fokozatba. Valaki el tudná ezt nekem viszonylag részletesen és érthetően magyarázni? Kerestem már ilyen leírásokat, de nem nagyon találtam. Ha esetleg valaki tud egy oldalt, ahol ez jól le van írva, akkor linket is szívesen fogadok. Előre is köszönöm szépen a válaszokat!

2018. jan. 30. 16:57
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
72%
Nagyon leegyszerűsítve: Ha elől a legnagyobb lánctányéron van a lánc, hátul a legkisebben, akkor tudsz a leggyorsabban menni, de úgy nehéz tekerni. Dombnak lefele jó. Ha elől a legkisebben van, hátul a legnagyobbon, akkor lassan fogsz menni, de könnyű lesz tekerni. Dombon felfele így célszerű, vagy ha nem is a legkisebb fokozatban, de úgy, hogy gyorsan és könnyen tudj tekerni. És van ezeknek a végleteknek a kombinációja. Ne félj használni a váltót (ha jól van beállítva és nem dobálja le a láncot, meg kerreg kattog. Majd ráérzel, hogy mikor hogy célszerű váltani
2018. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Részben igaz az előző hozzászólás , de oszd el a hátsó fogassor kerekeit az elsővel . Hátul 7-9es a racsnisor akkor max 2 vagy 3 hátsó tartozik az elsőhöz . Marhaság és reklám a 24 fokozat , ha elől 3 kerék van hátul 9 akkor az csak nem 27 hanem 9 vagy 11 fokozatú ... Tehát ne válts keresztbe kombináltan mert terheli a láncot koptatja a fogassorokat a lánc kifeszül és szakadhat vagy a patent láncszem kiold és bukta ...
2018. jan. 30. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Alex Fly ***** válasza:
19%
@2: majdnem. Illetve fordítva.Általában tányéronként 2-3 fokozat tiltott. Azaz egy 3×9 rendszerrel 20-22 használható fokozatod van. Ha leszámítjuk az átfedéseket, akkor is minimum 15 különböző áttételed van, viszonylag egyenletesen elosztva.
2018. jan. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
67%
Nah banyek írd le még egyszer ugyanazt amit én kissé más fogalmazásban , de tőled már megszoktuk .
2018. jan. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Alex Fly ***** válasza:
0%

@4: tényleg ugyanaz...

3×9-nél szerinted tányéronként 2-3 használható fokozat van, szerintem 7.

Szerinted 10-11 használható áttétel van, szerintem 20-22...

Valóban ugyanazt írtuk. :(

2018. jan. 30. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Alex Fly mit foglalkozol vele. Még ha ugyan azt írtad volna is akkor mi van? Miért fájna ez egy értelmes (!) embernek
2018. jan. 30. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
0%
Youtube televan ilyen videókkal. Még magyarul is.
2018. febr. 1. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 tothp ***** válasza:
Más oldalról közelítve: minden embernek van egy egyéntől függő "leghatékonyabb" pedál csapásszáma. A terep, sebesség és a bevállalt terhelés(sprint,cirkálás, laza tekerés) függvényében erre a környékre kel belőni a fokozatot.
2018. febr. 1. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Miért emelted ki?:DD

Le is írtad: a tekerés nehézségéről szól, azaz az áttételekről.

Emelkedőn leváltasz, esetleg megállás előtt is, lejtőn fel, stb.

Amelyik fokozaton a számodra ideális intenzitással tudod tartani a magas percenkénti lábfordulatot, az a fokozat a jó abban a helyzetben.

2021. márc. 19. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
6os az ertelmes ember nem avatkozik bele frlesleges mast dolgaiba , ezt ebből buktad !
2021. márc. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!