Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kinek mi a véleménye a Neuzer...

Kinek mi a véleménye a Neuzer Courier CX kerékpárról?

Figyelt kérdés
2018. márc. 15. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
2x8 Claris váltó és váltókar, a fék is Tiagra..11.7 kg szóval elég gyenge alkatrészekkel van szerelve és viszonylag nehéz is, tekintve hogy az alsó kategóriás MTB bringám is csak 1 kilóval nehezebb. Nem törvényszerű, meg nyilván használattól is függ, de ha hajtod rendesen akkor lehet hogy hamar cserére fog szorulni néhány alkatrész, amikből minőségit venni utána drága lesz...a gumi is 700-35ös ami egy outinál már extrém vastag, inkább cyclocrossra jellemző szerintem. persze ettől még lehet vele tempósan haladni de én egy országútira 28mm-t tennék 35 helyett..van aki meg 25 vagy 23 mm-t használ. És 165.000 Ft (testbikeon néztem az adatokat..)De akkor már vennék egy BTWIN outit az se rosszabb.
2018. márc. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

# 1


Munkába járnék vele.Ami hat napos munkahéten heti ~420km-t jelent.Szerintem kell nekem a 700-35 széles gumi.Mivel az út ugyan végig aszfalt, de mellékút és javarészt nem valami jó minőségű.Sárvédő,csomagtartó is kell.S ere lehet tenni.Én láttam akciósan 125000 Ft-ért.Ennél olcsóbban újonnan ilyen jellegű biciklit nem találtam.

2018. márc. 15. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:
Hát jó, annyiért még azt mondom oké! De a véleményem változatlan..viszont a célnak megfelel
2018. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 szlory ***** válasza:

Osztom a véleményt (idézet jön):


"Ez már önmagában jeles osztályzatot ér a mindössze 164 900 forintos kerékpár bizonyítványban, de nézzük inkább hogyan vélekedett a Neuzer Courier CX-ról a többszörös magyar bajnok tesztelő:


Nyilván nem versenyzésre találták ki, de ehhez képest egész jó bringa. Az összeszerelés, beállítás hagyott kívánnivalókat maga után, meglazult a hajtókar is, de a konstrukcióra nem lehet különösebb panasz. Jól kezelhető volt, hosszabb, mint egy versenygép, de általános felhasználásra – azoknak, akiknek nem a grammok számítanak – teljesen jó lesz.


A cyclocross bringák legnagyobb előnye, hogy országúton és ilyen döngölt, murvás terepen is elmennek. A Claris szett a kompakt hajtóművel (50-34-gyel) megfelelt a célnak, összességében jó volt. Nekem nem tetszett a kormány, túl széles, de a turista felhasználóknak lehet pont ez lesz a jó.


Ami még elfért volna, mert nem túl nagy összeg, az a bowdenfeszesség finomállító csavarja az első és hátsó féknél. Akár azért, mert esetleg 8-as lesz a kerékben menet közben, akár azért mert kerékcserénél mindig vannak változások, vagy elfogy a fékpofa esőben. Ha nincs finomállító csavar a fékhez, ezeket a problémákat nehéz gyorsan megoldani, főleg olyanoknak, akik tapasztalatlanok a szerelésben.


Amúgy összességében nem volt rossz, ahogy mentünk fel a hegyre, kapott terhelést is bőven, egész jól bírta. Kirándulós bringázásra nekem teljesen megfelelne."

2018. márc. 19. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!