Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Mivel és hogyan szedjem le a...

Mivel és hogyan szedjem le a rozsdát a kitámasztóról és más nem festett részekről?

Figyelt kérdés

Eddig nem volt különösebb problémám a rozsdával, de télen elég sokszor áztam meg és mentem hóban.


A láncról nehezen lejött úgy, hogy először letöröltem, majd beolajoztam, de a kitámasztó mindig újra rozsdás lesz.

Mosószeres ronggyal leszedtem róla, aztán szárazra töröltem.

Nem tudom, h le kéne-e fújni vmivel, vagy hasonló praktika van-e.



2018. márc. 28. 17:02
 1/4 szlory ***** válasza:
Az üdvözítő megoldás az volna, ha vennél normális, alu kitámasztót. A festés a másik megoldás. Rozsdát pedig a benzines kefe viszi jól. Vagy esetleg a kóla, vagy a borecet. A lánc minőségétől függően 1 vagy néhány napot bir maximum bevizezve, rozsda nélkül. Illik sűrűn takarítani rossz időben es ujraolajozni a megfelelő helyeken.
2018. márc. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

leszedtem nagyjából alufóliagalacsinnal. csak vmivel lehet, h le kéne tényleg kenni, h ne legyen ismét.

akkor lefessem?

2018. márc. 29. 08:30
 3/4 szlory ***** válasza:

Pl: Hammerite, ecset, akkor a rozsdátlanítással nem is kell foglalkoznod, csak zsírtalanítod (akár denaturált szesz/foltbenzin/féktárcsatisztító).

Vagy rozsdamarózás, letisztítás, zsírtalanítás, aztán megfested akril spray-vel (egy alapozó meg egy színes). De ez bonyolultabb és tökölősebb.

Mindkettő esetén fel kell csiszolnod csiszolópapírral is (legalább 1 durva 200-400 és egy vizes finom 600-800 körüli papír)


A probléma, hogy a befektetés 2000 Ft körül van, alhangon, kivéve, ha a cuccok nagy része otthon megvan.


Helyette pár kattintással vehetsz alut, feketét, rákerestem, pl: [link]

2018. márc. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Kösz a választ. akkor lehet h tényleg több értelme lenne újat venni, nem éri meg a fáradságot és energiát.
2018. márc. 29. 11:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!