Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen elemekből áll a kerékpá...

Milyen elemekből áll a kerékpár hátsó agya?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Elég kezdő vagyok e-téren szóval előre is bocs ha hülyeséget beszélek.


A helyzet az, hogy van egy fixed gear (fixi) kerékpárom és otthon szeretném szervízelni, bővíteni, cserélgetni az alkatrészeket benne.


Úgy jártam, hogy hittem egy srácnak aki "nagyon ért" a biciklikhez és vettem egy olyan felnit, ami 36 lyukas.. viszont az én hátsó agyam pedig 32 lyukas.. Azt mondta, hogy simán jó lesz, meglehet csinálni.



Na most hogy megjött a csomag, hirtelen már nem lehet megcsinálni, mert nem tudja hogy hogy kell... Szervízbe mondták, hogy Ők nem szívesen kókányolnak vele, inkább vegyek egy másik hátsó agyat.



Na most a kérdésem az lenne, hogy mivel fixi bicóm van és ehhez másfajta agy kell..


Mi az ami megakadályozza azt, hogy a hajtókar üresjáratban hátrafele forgatható legyen?


Mert ugye fixinél ha hátrafele tekerek, hátra fele megyek..


Szeretnék venni egy új hátsó agyat, viszont nem tudom, hogy milyen elemekre van még hozzá szükségem.

Mivel beszéltek valami cog-ról is, hogy azt le kell szedni és a többi...



Amim perpillanat elérhető az:


36 lyukas felni,

36 db küllő anya

36 db dt küllő



Ha most veszek egy hátsó agyat, arra tennem kell egy fogaskereket és egy cog-ot is? Vagy hogy működik ez ?

A kerékbefűzését és centírozását eleinte még a szervízre bíznám, utána otthon gyakorolnék egy nem használatos bicón / keréken. ..



Köszönöm szépen a válaszokat előre is és bocs ha valakit feldühítettem a hozzá nem értésemmel! :D



2018. ápr. 6. 16:19
 1/2 szlory ***** válasza:

Fú, ez nekem hosszú volt, de remélem nem gond, ha legalább részben igyekszem neked segíteni infóval.


Mivel fixi agy, ezért szerintem a felni a drágább, így javasolták neked az agy lecserélését.


De ha új agy, annak lehet, hogy új küllőhossz kell, mert pl. más a mérete. Ne menjünk bele, keress egy "spoke calculatort" és nézd meg, mennyi adat kell bármelyikhez. Különösen gáz, amikor magadnak méred le. Amatőrként, netán műszaki képzettség nélkül nagy eséllyel kukába rendelsz sok mindent.


Vegyél új hátsóagyat, ott, ahol fűzetni fogsz, mert a küllőmérethez (és fűzési mintához) kell keresni agyat. HA máshol veszed, bukta.


Vagy ha szabadságra vágysz, mint az amerikai rétisas, akkor küldd vissza cserére a felnit és nyeld le a veszteséget.



Nem lehetetlen a 36lukast 32re fűzni, hiszen "csak" ki kell hagyni 8 lukanként 1-et, de ehhez a mintát megtalálni necces. És tartósságban sem lesz olyan, mint a 32-32. Ezt nem ajánlanám. A nagyon értő srác nagyon ügyes volt.

2018. ápr. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 tothp ***** válasza:
És nagy valószínüséggel a kihagyott lyukaknál más küllőhossz is kel majd.fűztem már jópár kereket, de ezt én se vállalnám
2018. ápr. 6. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!