Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Milyen típusú biciklit ajánlotok?

Milyen típusú biciklit ajánlotok?

Figyelt kérdés
Szeretnék venni egy bicajt hosszabb túrázásokra betonozott úton és erdőben egyaránt, illetve mindennapi használatra városon belül. Milyen típusút, milyen márkákat ajánlotok. Jöhetnek konkrét linkek (erdélyi vagyok, szóval csak a tájékozódás céljából). Max. 100.000-120.000 Ft értékben. Esetleg egy-két szakmai dologba is beavathattok. Utána olvasgattam ennek annak (fékek stb.), de ki akarom kérni a ˝szakértők˝ véleményeit is.

2018. ápr. 18. 23:50
 1/8 A kérdező kommentje:
Esetleg az erdő nem játszik, ha ezáltal feloldódik egy másik bicikli típus. :)
2018. ápr. 19. 01:04
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt mondjuk első lépésben neked kellene eldöntened, hogy mégis milyen kialakítású bringát szeretnél

Városi közlekedésre tökéletes lehet egy "klasszikus" kinézetű kerékpár, mondjuk agyváltóval, de városban is lehet közlekedni Mountain Bike-vel.

Az erdőben is lehet aszfalt út, murva, ösvény, vagy ott mennél, ahol kitaposott út sincs?

Nagyon speciális bicajt ennyiért nem adnak, max alu váz, erősített ráf, váltó.

2018. ápr. 19. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 TR75 ***** válasza:

Nagyjából ugyanebben a cipőben járok, és most már azt mondom, kompromisszumot kell kötni.

Ha nem vadulsz, nem akarsz szűk erdei ösvényeken száguldani, esetleg még hegyről lefelé is, akkor cross trekking a bicajod. Sajnos a 100-120 ezer kicsit kevés, olyan 150-160 ezer körül lehet kapni jókat (Cube Curve Pro, Merida Crossway Urban sorozat olcsóbb tagjai és stb.)

Ha benne van a pakliban egy kicsit komolyabb terep, talán egy 29errel járnál jól (mondjuk a Cube Aim Pro [link] Ezekkel lehet rongyolni aszfalton is, mivel nagy a kerékméret. De sajnos újonnan ezek kicsit fölötte vannak az általad szabott árnak. A hidraulikus fék és egy komolyabb teleszkóp sokat drágít a bicajon.

Esetleg használtan egy ilyesmi.

Az a helyzet, hogy például a gumi más egy montin és egy haladósabb trekkingen, a bütykös hegyi külső aszfalton visszafog, vannak ugyan cyclocross külsők (simább futófelület, oldalt mélyebb mintázat), de azok is kompromisszum.

Nekem is ilyesmire kellene egy bringa, főleg aszfalt, földút, erdő, és most már látom, hogy kompromisszumot kell kötnöm (vagy dupla annyi pénzért két bicajt venni).

Szóval szerintem neked is érdemes így gondolkodnod: mi a legfontosabb, mi a kevésbé fontos?

Lehet, hogy érdemes megvárnod a szezon végét (nagyjából november-december), mert utána évadváltás van a bicajoknál, és jó áron lehet kifogni egy-egy darabot (például mifelénk most egy ilyen brinyó van 137 rongyért 55-ös méretben, csak sajnos nekem ez határeset /inkább 58-as kellene/ [link] )

Azt hozzáteszem, hogy nem vagyok szakértő, csak most már hetek óta dumálgatok boltosokkal meg nézegetem, hogy a neten mi a pálya ebben az ügyben.

2018. ápr. 19. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szlory ***** válasza:

Az előző szépen összehozta, hiába "nem szakértő"!


Hozzátenném a kihagyott dolgokat. Cross trekking felé borulsz akkor, ha több túra, kevesebb kirándulás a várható. Kirándulásokon max egy hátizsákot viszel, a terep is változatos (az én értelmezésemben). A túra jellemzően hosszabb, akár több napos, viszont kétnyomos, kavicsos/murvás, földutas, erdeiösvényes. Az egynyomos gyalogútvonalakat vagy a teljesen úttalan kalandozást amatőrként nem szabad egy cross trekkinggel végezni, ahhoz kell a 29er.


A cross trekking azáltal lesz impozáns, hogy a 29er MTB-k esetében legtöbbször hiányzik a sárvédőszem, csomagtartószem, márpedig akár város, akár hosszú túra, ezeket visszasírod, ha nincs. Ha ezekre nincs szükség, akkor 29er. Abból holmi egyszerűt megcsíphetsz 120 táján, de inkább egy leinformálható használt, mint egy zsírúj minimál modell.

2018. ápr. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat. [link] erről mi a véleményetek?
2018. ápr. 19. 12:47
 6/8 A kérdező kommentje:
80.000 Ft
2018. ápr. 19. 12:48
 7/8 szlory ***** válasza:

A Meridára általánosságban a túlvékonyított falakat hallottam, mint negatívum. Ennek ellenére nekem is van egy, haveromnak is. Az övé fully MTB, a himba tört is, pedig elég nyugger.


80-ért talán picit sok. Mivel 8 sebességes, öreg is és anno sem lehetett túl drága (max duplája, így első blikkre). A felnije talán erősített, de tuti nem szegecselt, ez akár városban, padkákon bénázás közben nyolcasban végződhet. A fék nem Shimano (ami nem baj, de tény - olcsósít). A váltóiból csak a hátsó látszik, hogy Alivio. ha minden egyebe (hajtókar, váltókarok) Alivio, az jó hír volna! Szintén jó hír volna, ha jól látom, hogy 1 sárvédőszem van rajta, így tehát csomagtartót is lehet rá tenni, ha úgy túrázol. Vagy sárvédőt, ha nagyon városiasodsz. A teleszkópjáról nem írnak, szóval az valami OEM lesz, ne várj sokat. Kérdezz rá, mióta van nála a bicaj, mennyit tekerte - végül hogy volt-e szétszedve a teleszkóp. Ha legalább 2 évente nem nézett bele, akkor ott rozsda vagy egyéb csúfság várható. Nem gond, de az a teleszkóp hamarabb szorul cserére.


Összességében, esztétikailag közepesen kímélt, felszereltsége akár még jó is lehet (ha "full alivio" - kivéve a tektro fékeket) gyenge pontjai között pedig a kerekeket és a teleszkópot várnám. Ha azok rendben és tudsz vigyázni is rá picit jobban, lehet 80. Szerintem.

2018. ápr. 19. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ebben az árkategoriában felejtsd el az (új) márkás kerékpárokat.

Lehet, hogy egy rendes vázat kapsz hozzá, de a legrosszabb felszereltséggel.

Márpedig annál rosszabb nincs, amikor egy váltot néhány hetente állítgatni kell vagy túra közben álítodik el, vegy pedig a fék nemakar fogni egyáltalán. Shimano tourney és egyéb hasonló váltókat felejtsd el, érdemes SRAM váltós kerékpárokat nézni, mert nekik a legalapabb váltójuk is felér a shimano középkategoriájával.


Ebben az árban egy dechatlonos kerékpárral fogsz a legjobban járni.


[link]

[link]

2018. ápr. 21. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!