Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » 12 km/h sebességű biciklizés...

12 km/h sebességű biciklizés milyen sebességnek számít?

Figyelt kérdés
Lassú vagy már elmegy ilyen közepes/gyors sebességnek abszolút nem tudom. Kalóriabázison lassúnak írtam be szerintetek?
2018. ápr. 21. 20:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Én kifejezetten lassan biciklizek 3 sebességes agyváltósomon, egy penge bringás dupla olyan gyorsan megy, de ez semmi se :D

Jó, ha elég rendes az emelkedő (vagy brutális a szembeszél), akkor rendben van, de enyhe emelkedőn szélcsendben ez elég szerény tempó.

2018. ápr. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
96%
Lassú.
2018. ápr. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Vízszintes, jó minőségű úton lassú.
2018. ápr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

nagyon lassú. hacsak nem valami durva bütykös gumid van, akkor aszfalton vízszintes úton kb 20 km/h amihez még nem kell igazán erőkifejtés.

országúti bicajjal ugyanez kb 25.

2018. ápr. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez Pista bácsi sebessége amikor a falusi libakergetőjén útnak indul részegen a kocsmából. :D

Öt kilométer a munkahelyem, 15-20 perc alatt bent vagyok, meg sem izzadok. Egy lányvázas trekking bicajjal járok, csomagtartóra csatolt túrazsákban viszem az ebédemet meg a laptopomat. Csak viszonyításképpen írom.

2018. ápr. 21. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hm :( akkor gyorsítok majd
2018. ápr. 21. 21:30
 7/15 anonim ***** válasza:

Függ attól is, hogy ez átlag sebesség-e, vagy ezt a tempot szoktad tartani egyenesben.


Például én 35-el tekerek általában, de a sok piros lámpa miatt a nap végén kijön egy 23mas átlag.

Mondjuk a 12 így is úgy is gyenge.

2018. ápr. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%

Kalóriabázisra nyugodtan írhatod lassúnak.

Egyébként ne hallgass a sok gyökérre, aki szerint a teljesítményed gyenge. Ezek valószínűleg ötven kilós, csirkelábú országútisok, akik lenéznek mindenkit, aki egy hat órás út során nem tud hozni 30 km/h-s átlagot emelkedőn, szembeszélben.

Ha neked ez megfelelő, jól érzed magad ilyen tempóval, folytasd.

2018. ápr. 22. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

utolsó nem azt mondtuk hogy a teljesítmény gyenge, hanem a sebesség lassú.

én 95 kg vagyok széles vállakkal trekking bicajjal járok(közel függőleges testhelyzet), tehát tömeg és légellenállás is van bőven. a szembeszél a legnagyobb ellenségem :)

biciklivel a 12 kmh olyan mint 3 kmh/val andalogni gyalog. a 20 kmh felel meg kb a normál tempójú sétának (5 kmh).

szóval ha ez vizszintes terep, akkor a 12 kmh nem sport, komoly emelkedőn persze az, de nem volt szó ilyenről :)

2018. ápr. 22. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Épp a hozzászólásom előtt írta valaki, hogy gyenge.

Egyébként a 12 km/h életkortól, kondíciótól függően igenis felfogható sportolásként.

2018. ápr. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!